Ana Sayfa Haberler 27 Kasım 2019 12:49

Şampiyon Yeşilova Çetinspor

Kumkadı Gölspor Kulübü’nün düzenlediği ‘Musa Uzun Uyuşturucu ile Mücadele futbol turnuvası sona erdi. Turnuvada Yeşilova Çetinspor şampiyon oldu

Uzun yıllarca Gölspor başkanlığı yapmış efsane bir kişi olan Musa Uzun’un adı verilen ve  amacının; gençlerin spor yaparak bir birleri tanışmaları, kaynaşmaları, kahve köşelerinden ve kötü alışkanlıklardan uzak kalmalarını sağlamak olan turnuva 5 Ekim 2019 Cumartesi günü 18 takımın katılımı ile başladı.

Dört gurupta oynanan 48 maç sonunda yarı finale Yeşilova Çetinspor, Yamanlı Yamanspor, Ocaklıspor, Güllücespor takımları çıktı.

Yarı final maçlarında rakiplerini yenen Yeşilova Çetinspor ile Yamanlı Yamanspor final maçı oynamaya hak kazandı. 24 Kasım 2019 Pazar günü oynana 3. Lük maçında Ocaklıspor, Güllücespor’u yenerek turnuva 3. sü oldu. Final maçında Yeşilova Çetinspor, Yamanlı Yamanspor’u 2-1 yenerek turnuvanın şampiyonu oldu.

Final maçı öncesinde Yeşilova Mahalle Muhtarı ve Çetinspor Kulübü Başkanı Beysat Tokuş, Gölspor Başkanı Erkan Torun ile birlikte 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Yeşilova Köyü’nde yıllarca görev yapan Rıza Özçelik öğretmene plaket takdim etti.

Final maçına Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet Böberci, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fethi Yazıcı, siyasi parti başkanları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum temsilcileri katıldılar.

Kupa töreninde konuşan Gölspor Kulüp Başkanı Erkan Torun ‘efsane kulüp başkanımız Musa Uzun adına düzenlediğimiz turnuvaya katkı sağlayan milletvekilimize, belediye başkanımıza, katılan sporcularımıza, sponsorlarımıza, saha içinde görev Gölspor gençlerine, kulüp başkanlarına, teşekkür ederim.’dedi

Bursa Milletvekili Mustafa Esgin de böyle güzel etkinliği düzenleyen Gölspor yöneticilerine, katılan sporculara, seyircilere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından plaket ve kupa töreni yapıldı.

Gol kralı Ocaklıspor’dan Hasan Arı’nın kupasını Belediye meclis üyesi Ahmet Beygirci

En centilmen takım Çördükspor’un kupasını Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fethi Yazıcı

  1. Güllücespor’un kupasını Akparti ilçe başkanı murat Halaçoğlu
  2. Ocaklıspor’un kupasını Garnizon komutanı Yüzbaşı Mehmet Böberci

2.Yamanlı Yamanspor’un kupasını Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar

1.Yeşilova Çetinspor’un kupasını Bursa Milletvekili Mustafa Esgin verdi.

Turnuva kupa töreni ile sona erdi.

 

Yorumlar