Ana Sayfa Haberler 12 Aralık 2019 12:34

Mustafakemalpaşa Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Avrupa’da Staj Çalışmalarına Devam Ediyor

AB Erasmus+ projesi kapsamında Mustafakemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin proje ekibi tarafından hazırlanan “CNC FREZE STAJI” konulu proje kapsamında Makine Teknolojisi bölümü öğrencilerinden 15 öğrencinin, üç turda, iki hafta sürecek şekilde, Romanya, Bükreş şehrinde öğrenci hareketliliği yapmaları planlandı.

Öğrenciler bir işyerinin ev sahipliğinde CNC Freze kullanımı üzerine 10 iş günü uygulamalı staj eğitimine katılacaklar.

Proje kapsamında  Birinci grup katılımcı öğrenciler,  öğretmen Ekrem Özen’in nezaretinde 08.12.2019Pazartesi sabahı Romanya’nın Bükreş kentine hareket edecekler ve toplamda 14 gün kalarak staj faaliyetlerine katılacaklar.

Hareketlilik öncesi okul müdürü Kasım Kurun, refakatçi öğretmen Ekrem Özen ve öğrenciler 06 Aralık 2019 Cuma günü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe’yi  ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe yaptığı konuşmada; “Proje kapsamında gittiğiniz ülkede sadece okulunuzu temsil etmiyorsunuz, bütün olarak ülkemizi temsil ediyorsunuz. Ülkemiz ve milletimizle ilgili olumsuz intiba bırakan hareket ve tavırlardan uzak durmalısınız. Ekip ruhu içerisinde sorumlu idareci ve öğretmenlerinizle birlikte hareket etmelisiniz. Sağ salim gidip dönmenizi dilerim. ” dedi ve öğrencilere kitap hediye etti.

Mustafa Efe, projede emeği geçen idareci ve öğretmenlere teşekkür etti. Başarılı çalışmalarının devamını diledi.

Yorumlar