Ana Sayfa Haberler 18 Ocak 2020 17:59

Protokol Karne Dağıttı

Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mehmet Zeki Koçberber, Belediye Başkan Yardımcısı Erol Pektez ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe Lalaşahin Ortaokulunda düzenlenen törenle öğrencilere karne dağıttı.
Tüm Türkiyede okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğrenimdeki öğrenciler ilk yarıyı bitirerek karne aldı. Mustafakemalpaşa’da 16 bin 716 öğrenci yarıyıl tatiline çıktı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk yarısı için Lalaşahin Ortaokulu’nda  karne töreni düzenledi.  Okul Öğrencileri karnelerini, Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mehmet Zeki Koçberber, Belediye Başkan Yardımcısı Erol Pektez ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe’nin elinden aldı.

Her zaman öğrencilere destek olacaklarını belirten Koçberber, okulların ihtiyaçlarını imkanlar dahilinde çözüp ilçede daha kaliteli eğitim hizmeti vermeyi hedeflediklerini söyledi. Takdir ve teşekkür alan öğrencilere başarılar dileyen Kaymakam Koçberber, öğrencilere yarıyıl tatilinde dinlenmenin yanı sıra ders çalışmaya devam etmeleri konusunda öğütler verdi.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Erol Pektez, ise “Önemli olan sadece karneler ve notlar değil, önemli olan çalışmayı sevmek, öğrenmekten zevk almak ve kitap okumaktan hoşlanmak. Evlatlarımızın hepsi pırıl pırıl, Mustafakemalpaşa Belediyesi olarak onların geleceği için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Öğrencilerden yarıyıl tatilini, ikinci döneme daha iyi hazırlanmak için iyi bir fırsat olarak değerlendirmelerini istedi.

Karne töreni çocuklara karnelerinin ve çeşitli hediyelerin dağıtılmasıyla sona erdi.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

CHP’den DostMedya’ya Ziyaret

CHP’den DostMedya’ya Ziyaret