Ana Sayfa Haberler 29 Ocak 2020 15:30

Karaorman İlköğretim ve Anaokuluna ADD Eli Değdi

Karaorman İlköğretim ve Anaokulunun kötü durumda olan tuvalet ve lavaboları, Mustafakemalpaşa Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından onarıldı.

Mustafakemalpaşa Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Haşim Yoldaş, konuyla ilgli şu açıklamayı yaptı.
‘Karaorman Mahallesi muhtarı Necmi ÇAKIR’ın Facebook hesabından yaptığı bir çağrıda köyündeki ilköğretim okulunun kötü durumda olan tuvalet ve lavabolarının fotoğraflarını paylaşıp yardım istedi.
Atatürkçü Düşünce Derneği yöneticileri olarak muhtar Necmi ÇAKIR ile yaptığı paylaşımı için temasa geçtik. Köye giderek okul müdürü Hasan BAŞKAN ile görüştük. Tuvaletleri yerinde inceleyip ihtiyaçları belirledik.
Atatürkçü Düşünce Derneği yönetim kurulu olarak bunu kampanya haline getirip gönüllü üyelerinin katkılarıyla gereken tüm malzemeleri temin edip, okula götürdük.
Muhtar Necmi Çakır da çevre köylerden okula öğrenci gönderen diğer mahalle muhtarlarını organize ederek işçiliği üstlendiler. Ara tatil döneminde okul müdürü Hasan BAŞKAN’ın gözetim ve denetiminde yapılan çalışmalar sonucu, Anaokulu ve 1. Sınıf öğrencilerinin kullandıkları lavabo ve tuvaletler yenilenerek hizmete hazır hale getirdik.
Konu ile ilgili, Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetim Kurulu olarak: “ Atatürkçü Düşüncenin en önem verdiği çalışmalardan biri eğitimdir. Bizler çocuklarımızın eğitim görürken sağlıklı, iyi ve hijyenik şartlarda eğitim almalarını isteriz. Devletimizin her yere yetişemeyeceğinin ve her şeyin devletten beklenemeyeceğinin bilincindeyiz. Sosyal sorumluluğumuz gereği elimizden geleni yapmaya çalıştık. Okul Müdürümüze, Muhtarımıza, katkı sağlayan tüm üyelerimize ve proje sorumlusu yönetim kurulu üyemiz Mehmet ÇELEBİOĞLU’na çok teşekkür ediyoruz.”’

Yorumlar