Ana Sayfa Haberler 5 Şubat 2020 11:36

TOKİ’de Son Durum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinasyonu ve Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın desteğiyle Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yürütülen “100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi” kapsamında ; Yatay mimari anlayışla, mahalle ve komşuluk kültürüne uygun olarak Mustafakemalpaşa’da inşa edilecek olan 694 adet sosyal konut programında heyecanlı bekleyiş devam ediyor.
Depreme dayanıklı, kimlikli, mahalle kültürünün yaşatılacağı ve yatay mimari esasıyla inşa edilecek sosyal konutların İlçede nereye yapılacağı yönünde belirsizlik sürerken,
Bakanlıktan yapılan açıklamayla, Kura çekimlerinin Şubat ayı içerisinde yapılacağı belirtilmişti.

 

Zemin Etüd İhalesi 11 Şubat’ta yapılacak

 

Bursa İli Genelinde Yapılacak 3200 Toplu Konut Projesi için Zemin Etüt Raporu Hazırlanması ihalesinin 11 Şubat Salı günü saat 11:30’da gerçekleştirileceği öğrenildi.

8100 Metre Sondaj Hizmetleri, 225 Serim Jeofonaralığı, 225 Adet Jeoteknik Amaçlı Pressiyometre Deneyi Yapılması, 450 Adet Numune Alınması, 1 Sefer Etüt Ekibi, Numune, Sondaj Makinesi ve Ekipman Naklinin yer alacağı ihaleyle ilgili ayrıntılar , TOKİ Resmi sitesi  olan www.toki.gov.tr adresinin ihaleler bölümünde yer alıyor.

 

Zemin Etüd çalışmalarında, sözleşmenin imzalanmasının ardından 7 günde işe başlanacak ve 30 gün içerisinde sondaj çalışmalarının tamamlanması  planlanıyor.

 

İhalenin gerçekleşmesinin ardından yapılacak sondaj çalışmaları, TOKİ Konutlarının nereye yapılacağı sorularının da cevabı olacak.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Son Leyleklerin Göçü

Son Leyleklerin Göçü