Ana Sayfa Haberler 10 Şubat 2020 12:03

CHP Bursa İl Başkanı Değişti, Listeye Mustafakemalpaşa’da girdi

CHP Bursa İl Kongresi’nde 4 adayın yarıştığı çekişmeli seçimi İsmet Karaca kazanarak CHP Bursa’nın yeni İl Başkanı oldu.

CHP Bursa İl Başkanlığı 37’nci Olağan Kongresi’nde yeni başkan İsmet Karaca’nın listesinde Mustafakemalpaşadan Erol Bora’da yer aldı.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan 37’nci Olağan Kongreye,  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ve Lale Karabıyık, CHP Bursa Milletvekilleri Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Nilüfer eski Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Sertaslan, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın yanı sıra çok sayıda partili katıldı.

Mevcut İl Başkanı Hüseyin Akkuş, İsmet Karaca, Erol Gülmez ve Güner Aklan’ın aday olarak katıldığı kongrede 618 delege oy kullandı.

Oyların 294’ünü alan İsmet Karaca, CHP Bursa İl Başkanı oldu.

Diğer adaylardan Hüseyin Akkuş 236, Erol Gülmez 69, Güner Aklan ise 19 oy aldı.

31 Mart seçimlerinde Bursa’da yaşanan başarısızlığı tekrar yaşamamak için aday olduğunu söyleyen İsmet Karaca, “İstanbul’un, Ankara’nın, Hatay’ın, Ardahan’ın, Sinop’un coşkusuna ortak olamadık. Bütün Türkiye, Bursa’ya kilitlendi. O gece Türkiye’nin bir çok kentinde başarı hikayeleri varken bizler, televizyonları kapatıp odamıza çekildik. Bu duyguyu tekrar yaşamamak için aday oldum” dedi.

İŞTE KARACA’NIN YÖNETİMİ

Özlem Önsoy Akbaş
Ecem E. Akbayrak
Önal Arda
Cevat Asa
Orhan Aslan
Erman Aydıngün
Berna Hacer Bilici
EROL BORA
Kazım Çelik
Hacer Durmaz
Filiz Durmuş
H. Erhan Durul
A. Şebnem Esenkan
Baran Güneş
Yağmur Hoş
S. Erkan Karabulut
Erman Karan Seven
İnan Keser
Özden Keskin
Cahit Korkut
Yaşar Orhan
Ahmet Özdemir
Turgut Özkan
Dursun Öztopaloğlu
Cihan Öztürk
Murat Öztürk
Ahmet Serhatlı
Selçuk Temel
Metin Yılmaz
Mehmet Yüzgül

Yorumlar