Ana Sayfa Haberler 11 Şubat 2020 19:07

PAŞADER’den muhtarlara ilkyardım eğitimi

Mustafakemalpaşa Belediyesi, Mustafakemalpaşalılar Derneği (PAŞADER), İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Muhtarlar Derneği organizasyonuyla, Muhtarlara ve Azalara ilk yardım eğitimi verildi.

Mustafakemalpaşa Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen ve bu sene ikincisi düzenlenen etkinlikte, İlk Yardımın önemi ve ilk yardımın nasıl yapılması gerektiği ile ilgili bilgiler verildi.

Eğitimde ilkyardımın temel amacı anlatılırken, yaralanmalardan yanıklara, kazalardan kalp krizine kadar pek çok konuda muhtarlar bilgilendirildi.

Eğitim sonunda, sertifika töreninde konuşan Bursa İl Sağlık Müdürlüğü, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Doktor Hüseyin Kaplan, ilkyardım eğitimine Mustafakemalpaşalı muhtarların gösterdiği ilgiden duyduğu mutluluğu dile getirirken, özellikle sağlık birimlerine uzak köylerde yaşayanlar için bu eğitimin ne kadar önemli olduğunu vurguladı.
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar da, söyledi önemli bir eğitim için PAŞADER ve Sağlık Müdürlüğüne teşekkür ederek; “İnşallah bu eğitimde öğrendiklerinizi uygulamaya gerek kalmaz,
ancak hayatın karşımıza neler çıkartacağı belli olmuyor. Muhtarlarımızın her konuda olduğu gibi, ilkyardım konusunda da bilgilenmeleri hepimizi mutlu ediyor” dedi.

Eğitim, katılan muhtarlara sertifika verilmesi ile sona erdi.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, gerçekleştirilen etkinlikle ilgili olarak,

‘Belediyemiz ve Mustafakemalpaşalılar Derneği (PAŞADER) organizasyonu ile düzenlenen programda; İl Sağlık Müdürlüğü personellerimizce muhtarlarımıza temel ilk yardım eğitimi verildi. Azalarımızın da bulunduğu eğitimin ardında kursiyerlerimize sertifikalarını takdim ettik.

PAŞADER Başkanı Kıvanç Atmaca ve Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Hüseyin Kaplan’a bu anlamlı çalışma için teşekkürler.’ Mesajı yayınladı.

 

Yorumlar