Ana Sayfa Haberler 12 Şubat 2020 17:28

“Beslenme Dostu Okul Projesi”

Züferbey İmam Hatip Ortaokul’unda “Beslenme Dostu Okul Projesi “ Etkinlikleri Devam Ediyor

Millî Eğitim Bakanlığının ülke genelinde okulların sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında teşvik edilmesi ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul ortamı ve öğrenci sağlığının geliştirilmesi amacıyla yürüttüğü “Beslenme Dostu Okul Projesi” kapsamında Züferbey İmam Hatip Ortaokulu’nda  etkinlikler düzenleniyor.

Beden Eğitimi Öğretmeni Harun Fidan yapılan etkinliklerle ilgili şu bilgileri verdi. ‘Belirli periyotlarda bütün öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla derslere girmeden egzersiz hareketleri yapıldı. Sabah sporu ile güne başlayan öğrenciler sınıflarına geçerek, getirdikleri meyveleri yediler. Etkinlik çerçevesinde bütün öğrencilerimize etkileşimli tahtalardan “Dengeli Beslenme ve Sağlık” konulu videolar izlettirilerek bu konularda farkındalık oluşturuldu. Öğrencilerimiz Görsel Sanatlar öğrenciler Adil ŞAHİN rehberliğinde “Beslenme Dostu Okul” panosunu hazırladılar.

Öğrencilerde farkındalık oluşturma kapsamında Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmaları yapılıp dereceye giren öğrencilerin ödüllendirildiği öğrenildi.

Haber-Foto: Hayrettin Gök

Yorumlar