Ana Sayfa Haberler 27 Şubat 2020 18:04

Muhtarlar Derneği ve Ziraat Odası Toprak Toplulaştırma Toplantısı Gerçekleştirdi.

Perşembe günü Muhtarlar Derneğinde gerçekleştirilen toplantıya, Muhtarlar Derneği Başkan Ali Kemal Aydın, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Aydemir, ve Muhtarlar katıldı.

Azatlı, Tepecik, Yeşilova, Ormankadı, Kumkadı, Doğancı, Yamanlı, Yaveli, Ayazköy, Karaoğlan, Aralık, Üçbeyli, Çördük, Demireli, Alaseyid, köylerinde yapılacak toplulaştırma sonucu yaşanacak, aksaklıklar masaya yatırıldı.

Muhtarlar toprak toplulaştırma ile birlikte, sulama projesinin de yapılması gerektiğini dile getirdiler. Sulama projesinin gerçekleştirilebilmesi için, baraj yapılmasını gerektiğini söyleyen muhtarlar, şuanki mevcut kanalet sistemiyle, toplulaştırmanın yapılamayacağı, cazibeli sulama projesinin mutlaka yapılması ve bu proje yapıldıktan sonra toplulaştırma yapılması konusunda fikir birliğine vardılar.

Ziraat Odası Başkanı Mehmet Aydemir, ‘Toplulaştırma yapılacak köylerde, mevcut olan sulama kanaletlerinin, toplulaştırmanın amacına hizmet edemeyeceğini, hep birlikte düşünüyoruz. DSİ’den ve Yetkililerden isteğimiz, önceliğin cazibeli sulamaya verilerek, bir baraj yapılması ve toplulaştırmanın bu sulama projesiyle birlikte gerçekleştirilmesi. Mustafakemalpaşa Ziraat Odası olarak daima çiftçimizin yanındayız. Çiftçimizin yararına olacak her türlü projenin de hep arkasında duracağız.’ Dedi.

 

 

Yorumlar