Ana Sayfa Haberler 5 Mart 2020 16:31

Oynayan Çocuk İzleyen Çocuk Tiyatro Projesi Sahneleniyor

Yunus Emre İlkokulu öğretmenlerinden Fatma Gül Göktaş ve Müjdat Azar’ın hazırladıkları”Oynayan Çocuk İzleyen Çocuk Tiyatro Projesi” kapsamında 50 öğrenciyle sahneledikleri “Pasaklı, Su Canavarlarına Karşı” tiyatro oyununu ve “Çocuk” konulu şiir dinletisini, turne düzenleyerek öğrencilerle buluşturuyor.

Proje kapsamında ilçe merkez okullarından başlayarak turne çalışması yapan öğrenciler 5 okula (Yunus Emre İlkokulu, Güllüce İlk/Ortaokulu, 14 Eylül İlkokulu, İbn-i Sina Meslek Eğitim Merkezi, Gökbora Özel Öğretim Kurumları, Bengü Erdoğan Özel Öğretim Kurumları) giderek gösterilerini yaptılar. Ekibin hedefi ilçemize bağlı köy okulları dâhil Haziran ayına kadar tüm okullara ulaşmak.

04 Mart 2020 Çarşamba günü 13:30’da Güllüce İlk/Ortaokulundaki tiyatro gösterisine katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe; öğrenci gelişiminde etkin gelişim noktasnda fayda sağlayan, öğrenciyi sosyal ve kültürel olarak destekleyen bu tür etkinliklerin geleceğe hazırlamada çok etkili olduğunu söyledi ve projede yer alan öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

 

Yorumlar