Ana Sayfa Haberler 14 Mart 2020 12:40

Mehmet Kanar, Tıp Bayramını Kutladı

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, görevi başındaki doktorların 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.

Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi Baş Hekimi Doç. Dr. Hüseyin Altuğ Çakmak ve hastane yönetimiyle doktorları ziyaret eden Başkan Kanar’a AK Parti İlçe Başkanı Murat Hallaçoğlu ve Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Kocaman’da eşlik etti.

Kutlama ziyaretleri kapsamında Devlet Hastanesi, Sağlık Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezi ve Aile Hekimliklerinde görevli doktorların bu özel gününü kutladı.

Başkan Kanar, günümüzde herkesin kaliteli ve eşit sağlık hizmetinden yararlanmasının sosyal devlet anlayışının bir gereği olduğunu söylerken Türkiye’nin bu alanda kat ettiği mesafenin takdirle karşılandığını belirtti.

‘Türkiye sağlıkta önemli konuma yükseldi’

Başkan Kanar, “Sağlık hepimiz için en önemli kavram. Sağlıksız bir bünyenin topluma hizmet etmesi mümkün değil. Bu konuda Mustafakemalpaşa’daki sağlık kuruluşlarında görev yapan tüm doktorlarımız hizmetleri ile her türlü takdiri hak ediyor. İnsan hayatının vazgeçilmez unsuru olan sağlıkla ilgili yapılan çalışma ve yatırımlar, ülkelerin gelişmişlik düzeyinin en önemli göstergelerindendir. Sağlıkta geçmişe nazaran çağ atlayan Türkiye, uyguladığı politika ve geliştirilen modellerle artık önemli bir konuma yükseldi. Bu başarının en önemli unsuru şüphesiz ki başta doktorlarımız olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızdır. İnsanlığa daha nitelikli bir hayat sunmak amacıyla kendini bu kutsal mesleğe adayan doktorlarımızın ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, çalışma hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Baş Hekim Doç. Dr. Hüseyin Altuğ Çakmak, Başkan Kanar’a korona virüs ile ilgili bilgiler vererek hastanede gerekli olan tüm tedbirleri aldıklarını söyledi.

Yorumlar