Ana Sayfa Haberler 18 Mart 2020 12:21

Türk tarihinin dönüm noktası Çanakkale

Türk tarihinin dönüm noktası olan 18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı’nda kazanılan zaferin 105. yılı, Mustafakemalpaşa’da düzenlenen etkinlikle kutlanırken, bu büyük zaferde canlarını feda eden aziz şehitlerimiz de şükranla anıldı.

 

Zaferin 105. yıldönümü, Mustafakemalpaşa Şehitliği’ne çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Bir dizi etkinlik ise koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler gereği iptal edildi.

 

Törene; Karacabey Kaymakamı Mustafakemalpaşa Kaymakam vekili Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet Böberci, Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Cumhuriyet Başsavcısı Mikail Sarıkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

 

Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet Böberci, Çanakkale Zaferi’yle Türk toplumunda millet olma bilincinin tohumlarının tekrar yeşerdiğini, Milli mücadelenin ilk ateşinin yakıldığı tüm dünyaya onur dersi verilerek Kurtuluş Savaşı’nın kazanılması adına çok önemli bir adım atıldığını söyledi. Kuranı Kerim tilaveti ve Müftü Ahmet Büyükgül tarafından şehitler için yapılan duanın ardından Çanakkale Zaferi’nin 105. Yılı töreni son buldu.

 

‘Çanakkale destandır’

 

Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını korumak için şahlanan milletin, egemenlik aşkının ibret verici kahramanlık destanıdır. Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitleri Anma Günü münasebetiyle de; Bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Kamuoyuna Duyurulur!!!!!

Kamuoyuna Duyurulur!!!!!