Ana Sayfa Haberler 24 Mart 2020 16:47

Marketler Kaçta, Bakkallar Kaçta Kapatacak

İçişleri Bakanlığının genelgesi, İlçe Esnafının Kafasını Karıştırdı.

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında ek bir genelge gönderdi. Genelgeyle marketlerin çalışma saati ve marketlerde alışveriş yapan müşteri sayısı düzenlendi. Genelgeye göre, il ve ilçelerdeki küçük, büyük tüm marketler en fazla 09:00-21:00 saatleri arasında hizmet verebilecek.

Fakat bu genelde İlçe Esnafları arasında kafa karışıklığına yol açtı. Özellikle gece 21:00 ‘da kimin kapatıp kimin açık kalacağı, bütün bakkalların, tekel bayilerinin, yada şarküterilerin bu genelgeye göre kaçta kapatacağı merak konusu oldu.

 

Bakkallar Esnaf Odası ise üyelerine gönderdiği bir mesajla bu karışıklığa son verdi.

Buna göre, ruhsatlarında Bakkal-Büfe-Tekel Bayii-Şarküteri ibaresi yazılı olanlar normal saatlerinde çalışacak. Ruhsatlarında Market yazanlar ise 9:00-21:00 saatleri arasında çalışacaklar.

Gönderilen Mesaj şöyle.

‘SAYIN UYEMIZ VALILIKTEN ALINAN SON BILGIYE GORE ISYERI RUHSATINIZDA BAKKAL-BUFE-TEKEL BAYII-SARKUTERI IBARESI YAZILI OLANLAR CALISMA SAATLERINDE HERHANGI BIR DEGISIKLIK YOKTUR.ISYERLERINI KAPATMAYACAKLARDIR.ANCAK MARKET YAZANLAR 9:00-21:00 SAATLERINE  UYARAK KAPATACAKLARDIR.BILGILERINIZE.MUSTAFAKEMALPASA BAKKALLAR ESNAF ODASI.’

Yorumlar