Ana Sayfa Haberler 2 Nisan 2020 14:48

Soruyu Bilenler Kitabı Kazandı

Mustafakemalpaşa Belediyesinin korona virüs (Covid-19) salgınına karşı evde geçirilen vakitlerin kitap okuyarak değerlendirilmesi amacıyla yaptığı yarışmanın kazananları açıklandı.

Sosyal medya üzerinden bilgi yarışması düzenleyen belediye sorulan sorulara doğru cevap verilmesi halinde 10 kişiye kitap hediye edeceğini belirtmiş ve konu hakkında Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar  “Evde geçirdiğimiz vakitleri kitap okuyarak değerlendirmek, kültürümüzü arttırmak ve sosyal medyayı daha faydalı kullanmak adına bir kampanya başlatmaya karar verdik. İlk kitap hediyemizi de Sevgili Peygamberimizin hayatını anlatan ‘Çöle İnen Nur’ kitabı olarak belirledik. Halkımızın yapmanız gerekenler Belediyemizin hesaplarını takip etmek ve yayınlanan gönderinin altına doğru cevabı vermek. 1 Nisan Çarşamba akşamı saat 22.00’a kadar doğru cevap yazanlar arasından 10 kişiye kitabı hediye edeceğiz” demişti.

 

Kitap kazanan isimler açıklandı.

 

Münire Sincan, Elif Atakan, Ceyda Elverdi, Serkan Zengin, Hanife Bacak, Zekeriya Ağaoğlu, Vehbi Oruç, Sibel F. Hekimoğlu, Atike Tunalı ve Ekrem Yenioğlu kitap kazanan isimler oldu.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar yaptığı paylaşımda, kitap kazanan isimleri açıklayarak, talihlilerin WhatsApp hattına adreslerini yazdıkları taktirde, kitapların evlerine kadar getirilip teslim edeceğini açıkladı.

Mehmet Kanar şu ifadeleri kullandı.

#Korona günlerini okuyarak değerlendirmek adına geçen hafta başlattığımız kitap kampanyasına ilgi yoğundu. Yarışmaya katılan tüm kitap sever ilçe halkımıza teşekkür ederim. “Çataldağ” doğru cevabını veren yüzlerce vatandaşımız içinden kitabı kazanan 10 talihli hemşehrimizi tebrik eder, iyi okumalar dilerim.

Listede ismi yazılı olan vatandaşlarımızdan ricamız, 0533 153 95 95 numaralı WhatsApp hattımızdan bizimle iletişime geçerek açık adreslerini yazmaları. Kitaplarını evlerine kadar getireceğiz. Önümüzdeki günlerde kitap kampanyalarımız devam edecek. Bizi takip etmeye devam edin.’

 

Yorumlar