Ana Sayfa Haberler 4 Nisan 2020 13:57

108 Mahalleyi Jandarma, 23 Mahalleye Polis Yardım Ulaştırıyor

Mustafakemalpaşa İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Devletin ihtiyaç sahiplerine verdiği para yardımını ve erzak paketlerini tek tek adreslerindeki şahıslara teslim ediyor.

108 Mahalledeki, ihtiyaç sahiplerinin yardım ve erzak paketlerinin yanı sıra, 65 yaş üstü ihtiyaçlarını kendileri göremeyen vatandaşlarında isteklerini ayaklarına götürüyorlar.

İlçe Emniyet Müdürlüğü birimleri ise 23 Mahalleye aynı yardımları ulaştırıyor.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 30 büyükşehir ile Zonguldak’a gece yarısından sonra giriş ve çıkış yasağı ile ilgili İçişleri Bakanlığı  genelgesinin valiliklere gönderilmesiyle, giriş çıkışların yasaklandığı büyükşehirlerden biri olan Bursa’nın sınırlarında da Jandarma ve Polis denetimi başladı.

Balıkesir İl Sınırından, Bursa İl Sınırına Geçiş Olan Mustafakemalpaşa  İlçe Sınırlarında İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli görev yaparken, Karacabey İlçe sınırında ise İlçe Jandarma Komutanlığı denetim görevi yapıyor.  Şehre giriş yapan araçlar, bu bölgelerdeki uygulama noktalarında kontrol altına alındı. Bursa’ya İzmir yönünden yapılan girişlere, vatandaşların mağdur olmamaları amacıyla sabah saat 08.00’e izin verildiği öğrenildi.

Kente gelenlere genelge hakkında bilgi verilip, uyarılarda da bulunuldu. Sağlık ekipleri de sürücü ve araç içerisinde bulunan vatandaşların ateşleri de ölçtü.

Transit geçiş yapacaklar ile, Ticari mal satışı yapan plasiyerlerin ve araçların evrakları kontrol edildi.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Karaca Süt Mamülleri Açıldı

Karaca Süt Mamülleri Açıldı