Ana Sayfa Haberler 20 Mayıs 2020 12:59

Mustafakemalpaşa Eğitim ve Yardım Gönüllüleri Derneği Faaliyete Geçti

Kısa adı EYGÖNÜL olan Mustafakemalpaşa Eğitim ve Yardım Gönüllüleri Derneği kuruldu ve faaliyetlerine başladı.

Kurucu başkanlığını İsmail Aguş’ un yaptığı dernekte, kurucu yönetim kurulu üyeleri olarak İsa Söğüt, Çetin Poyrazlar, Sabri Özderici, Eftal Çeki, Ümit Yenici ve Erdem Yalçın görev aldı.

Kurucu başkan İsmail Aguş yaptığı açıklamada ; ‘derneğimizin amaçı muhtaç kişi ve ailelere yardım etmek, başarılı veya ihtiyaç sahibi çocuklara, öğrencilere ve ailelerine karşılıksız olarak nakdi veya ayni yardımlarda bulunmaktır. Bu kapsamda daha çok insana ulaşabilmek, daha çok öğrencimize burs verebilmek ve daha çok yardım yapabilmek adına derneğimizi resmi olarak kurmuş ve faaliyetlerimize başlamış bulunuyoruz. Bu nedenle çok mutluyuz. Derneğimiz şu anda 5 üniversite öğrencimize her ay düzenli olarak burs vermektedir. Bunun yanında ilk planda 100 adet gıda kolisi hazırlattık. Bu kolileri öncelikle korona virüs nedeniyle iş yerleri kapanan ve ekonomik anlamda zor günler geçiren kişilere ve diğer ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz. Hatta sadece Ramazan ayı içerisinde değil bu yardımları yaşanılan kriz sürdüğü ve dernek bütçemiz elverdiği sürece her ay yapmayı hedefliyoruz. Ayrıca daha önce bireysel olarak yaptığımız üzere dini bayramlar öncesinde ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık giysi, okul dönemleri öncesinde ise ihtiyaç sahibi öğrencilere okul kıyafetleri ve kırtasiye yardımları yapacağız. Üniversite öğrencilerine vermiş olduğumuz burs sayısını da yeni eğitim ve öğretim döneminde en az 10 öğrenciye yükseltmeyi hedefliyoruz. Eğer daha çok destek alabilirsek bu sayıyı daha da arttırabiliriz. Paylaşmanın bereketi arttıracağı düşüncesi ile maddi durumu müsait olan ve bireysel olarak yardım yapmayı düşünen herkesi derneğimizi desteklemeye davet ediyoruz. Derneğimize yapılan maddi yada ayni bağışların tümü makbuz karşılığı veya derneğimiz banka hesabına resmi olarak alınmaktadır. Bu yardımların gerçek ihtiyaç sahiplerine gideceği ve amaç dahilinde harcanacağı konusunda hiç kuşkunuz olmasın. Tüm üye ve bağışçılarımız istedikleri anda bizden faaliyetlerimiz ve organizasyonlarımız hakkında bilgi alabilirler, bu konuda çok şeffaf bir yönetim anlayışında olduğumuzu özellikle belirtmek isterim. Derneğimizin facebook sayfasını oluşturduk, dileyen herkes bizi oradan takip edebilir ve iletişime geçebilir. Derneğimiz kurulduğu andan itibaren ilçe halkımızdan çok olumlu tepkiler aldı. Bir çok kişi bizi desteklediğini belirtti ve derneğimize bağışlar yaptı. Derneğimizin kuruluşunda emek veren ve katkı sağlayan başta kurucu üyelerimiz olmak üzere, tüm üyelerimiz ve bağışçılarımıza, derneğimizin kurulması ile birlikte bizlere destek olan ve bağış yapan yardım severlere ve derneğimizin tanıtılması yönünde katkı veren yerel basınımıza ve sosyal medyada yer alan herkese çok teşekkür ederim. Umarım çok güzel faaliyetlerde bulunur ve daha çok insanımıza olumlu anlamda dokunabiliriz, dedi.

Dost Medya ailesi olarak Mustafakemalpaşa Eğitim ve Yardım Gönüllüleri Derneği’ nin ilçemize hayırlı olmasını temenni eder, çalışmalarında   kendilerine başarılar dileriz.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Bu pisliğin Sebebi Bulunsun

Bu pisliğin Sebebi Bulunsun