Ana Sayfa Haberler 28 Mayıs 2020 14:41

Mehmet Kanar Cuma Namazı İçin Uyardı

Koronavirüs salgını nedeniyle iki aydan daha fazla bir süredir sessizliğe bürünen camiler, yarın (Cuma) alınan tedbirlerle beraber ibadete açılacak. Salgının bulaş riskini düşürebilmek amacıyla alınan tedbirlerden olan ibadethanelerin kapatılması, şimdilerde atılan normalleşme adımlarıyla beraber uzun süreden sonra; Cuma namazı ile cemaatine kavuşacak.

İlçemizde de koronavirüs salgının kontrol altına alınmaya başlanması ile beraber ilçe müftülüğünce belirlenen camilerde haftalar sonra Cuma namazı kılınacak.

Mustafakemalpaşa Belediyeside uzun bir aradan sonra tekrar kılınmaya başlayacak olan Cuma namazı için hazırlıklarını sürdürüyor.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar sosyal medyadan yayınladığı mesajında, Vatandaşlarımızın Cuma namazı için gerekli tedbirleri almalarını isteyerek, şu mesajı paylaştı.

 

 

‘Rabbimize şükürler olsun, hasret sona eriyor. 29 Mayıs’ta camilerimiz cemaatine kavuşuyor. Abdestimizi, seccademizi, maskemizi alıp belirlenen alanlarda namazlarımızı kılacağız. Lütfen sosyal mesafeye dikkat edelim ve musafaha etmeyelim. Omuz omuza saf tutacağımız günler de yakın inşallah.’

Yorumlar