Ana Sayfa Haberler 28 Mayıs 2020 21:48

Bu Haftasonu Yine Evdeyiz

Bu haftasonu Sokağa Çıkma Yasağı Var mı? Sorusu merak konusu oldu. Ramazan Bayramı nedeniyle 4 günlük sokağa çıkma yasağının sona ermesinin ardından bu hafta sonu kısıtlama olup olmayacağı konusunda kafalar karıştı.

30 – 31 MAYIS’TA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, koronavirüs tedbirleri kapsamında şehirler arası seyahat yasağının sona erdiğini fakat 15 ilde sokağa çıkma yasağının bu hafta sonu da devam edeceğini açıkladı.

65 yaş üstünün sokağa çıkma sınırlaması ve Pazar günleri 14.00-20.00 saatleri arasında istisna kapsamında olması devam edecek.

20 yaş altıyla ilgili sokağa çıkma uygulamasını da 18 yaşa indiriyoruz. 0-18 yaş grubunun tamamı Çarşamba- Cuma günleri 14.00-20.00 saatlerinde sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olmayacak.

HAFTA SONU YASAĞI HANGİ İLLERDE OLACAK?

Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak illerinde ise şehir giriş-çıkış kısıtlaması uygulamasına devam edilecek.

 

 

 

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Uyuşturucuya geçit yok

Uyuşturucuya geçit yok