Ana Sayfa Haberler 23 Haziran 2020 14:51

Kazanın Adresi Değişmedi

İlçenin Fevzipaşa Caddesi Üzerinde bulunan ışıklarda yine bir kaza meydana geldi.

Hemen hemen hergün bir kazanın olduğu trafik ışıklarında, yine benzer bir kaza yaşandı.

Edinilen bilgiye göre,  trafik lambalarının kırmızı yanmasıyla birlikte duran beyaz renk opel marka araca, 16 HH 462 plakalı Hyundai marka panelvan marka araç çarptı.

Yağan yağmurla birlikte kayganlaşan yolda, trafik lambalarını fark etmeyen 16 HH 462 plakalı panelvan, kırmızı ışıkta duran arabaya çarparak, karşı şeride geçirdi.

Kaza anı kameralara yansırken, olayı gören vatandaşlar, ‘Gün geçmiyor ki, burada bir kaza olmasın. İlçede yaşayan vatandaşlar burada trafik ışığı olduğunu biliyor ama önemsemiyor. Halbuki bu ışıklarda çocuklarımız okullarına gitmek için karşıdan karşıya geçiyorlar. İlçenin yabancısı vatandaşlarda burada bir trafik lambası olacağını tahmin edemiyorlar. İki yöne doğru da yol düz geliyor. Burada hızlanan araçlar, trafik lambalarını ya fark etmiyor, yada son anda fark ediyorlar. Öndeki araç son anda fark edip durunca, arkadaki araçlar duramayıp, öndeki araca çarpıyorlar. Nitekim burada da aynı olay oldu. İki araç durdu, daha sonra gelen bu panelvan, fren yapmasına rağmen, kayganlaşan yolda kayarak beyaz arabaya çarptı. İkisi birden bariyerleri aşarak karşı şeride geçtiler. Bu ışıklardan önce, trafik lambası olduğuna dair ikaz yapılsın, gerekirse yükselti konularak araçların geçiş hızları azaltılsın. Okullar açılana kadar da buraya çocukların geçmesi için bir üst geçid açılsın.’ Dediler.

Olay sonrası yaralanan iki sürücüde ambulansla hastaneye kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yorumlar