Ana Sayfa Haberler 26 Haziran 2020 15:39

Vatandaşların Merakla Beklediği Proje Açıklandı

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Büyük Projesini Açıkladı

Günlerden beri devam eden Kirmasti Deresindeki çalışmalar vatandaşlar tarafından merak ediliyordu.

Mehmet Kanar bugün sosyal medya hesaplarından canlı olarak yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

Bizler temel atma törenlerini sevmiyoruz, her şeyi yapıp bitirip, açılış töreni yapmak bizler için çok daha iyi. Ama bu proje öyle bir proje ki, yüz yıldan beri herkesin dilinde ama bir türlü yapılamıyor.

Bilindiği gibi bir hafta önce 3. köprüyü açtık. Ama şehrin tam ortasındaki özellikle ikinci köprü ve üçüncü köprü arasındaki bu mezbelelik görüntüyü ortadan kaldırıp, gerçek bir yaşam merkezi yapmak için kolları sıvadık.

Yakın bir zamanda iki adet temel açma töreni gerçekleştireceğiz. Birincisi  20 Temmuz gibi açıklanan tarihle birlikte içme suyu alt yapısına temel atma töreni yapacağız ki; bu projede bizim için çok önemli tarihi bir proje.

İkinci projemiz ise buradaki projemiz, Yani  Mustafakemalpaşadaki  Vahşi dere görüntüsü burada sene eriyor.  Aynı Eskişehir gibi şehrin ortasından 520 metre boyunca ışıklandırılmış, yürüyüş yolu yapacağız.

Tüm düzenlemenin dörtyüz iş gününde  5 nisan 2021 gibi bitecek ama müteahhidimiz daha kısa sürede bitirmeye çalışacak.

Öncelikle buraya 40 metre genişlik 3 metre yükseklik beton dökülüyor. Etrafı Peyzaj ve yürüyüş alanı olacak Hamidiye Mahallesinden, Üçüncü köprüye kadar Alternatif yürüyüş alanı olacak

İleride Karayolu taşıt yolunu da dahil edeceğiz

İkinci köprü ve üçüncü köprü arası  tam bir yaşam merkezi olacak, özellikle beton işleri bittikten sonra, nasip olursa burada gondollarla gezmekte nasip olacak.

Bütün projelerin durduğu günlerde, sayın bakanımıza gittik bu proje bize lazım dedik, burayı çöplük halinden çıkarıp,  bir yaşam merkezi olarak kazandırmak istiyoruz dedik. 50 yıldır herkesin istediği ama yapamadığı Sağolsunlar bizleri kırmadılar,

Ben bu projede desteği olan herkese teşekkür ediyorum.’ Dedi.

 

 

Yorumlar