Ana Sayfa Haberler 30 Haziran 2020 17:54

Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan, HİLAL OLSUN TÜRKİYE!

Türk Kızılay Mustafakemalpaşa Şube Başkanı Mustafa EREN yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı.

Mustafa EREN basın açıklamasında;Yaklaşık birbuçuk yıldır Türk Kızılay Mustafakemalpaşa şubesinde çok değerli yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla beraber çalışmaktayız. Bu süre içerisinde Kızılayımızın görünürlüğünü arttırmak, misyon ve vizyonunu tanıtmak için okullarımızı ziyaret edip sunumlar yaptık.Gayrimenkul, ayni ve nakdi bağışlarımızı arttırmaya çalıştık.Özellikle Korona/cavid-19 ve Ramazan ayı içerisinde çok yoğun çalıştık. Bu süre içerisinde 48.000,00TL bağış toplayıp,genel merkezimizin desteği ile 200.000.00TL nakdi ve ayni yardımda bulunduk.

Bu bağlamda iyilik yolculuğumuz devam ediyor.Türk Kızılay’a, vereceğiniz vekâletle kurban bağışlarınız milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaşacak, sevinçler dualara karışacak, iyilik kervanı daha güçlü bir şekilde yürüyecektirtır.Kurban vekâletinizi yurt içinde ve yurt dışında kesilmek üzere Türk Kızılay’a vererek ülkemizde ve gönül coğrafyalarımızda bayramı bekleyen ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürebilirsiniz. Kızılay bu yıl Kurban Bayramı’nda delegasyonları olan Somali, Sudan, Bosna, Yemen, Filistin gibi ülkelerde kurban kesilmesini ve dağıtılmasını planlamaktadır.

Türk Kızılay tarafından Kurban kesim işlemleri;
Veteriner hekim gözetiminde, vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, İslami kesim koşulları ve dini vecibeler gözetilerek, sertifikalı kasaplar tarafından, hijyen kurallarına uygun modern kesimhanelerde yapılmaktadır. Büyükbaş kurbanların etleri modern tesislerde kıyma ve kuşbaşı olarak konservelenerek, yıl boyunca ihtiyaç sahiplerinin sofrasında yer almaktadır.Yurt dışında ise Kesim sonrası büyükbaş kurbanların etleri ihtiyaç sahiplerine sıcak et olarak dağıtılmaktadır.

Kurban vekâletiniz alındıktan ve kesildikten sonra sizlere SMS ve Mail yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.

Kurban Vekâleti Nasıl Verilir?

Ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden,

1-(Mustafakemalpaşa Türk Kızılay Şubesi olarak :IBAN TR 29 0001 0000 6400 0018 6851 52 hesabımıza kurban bağış bedelini yatırarak, şubeye gelerek ayni bağış makbuzunuzu alarak, 0552 168 16 50 ve 0 224 613 12 93 numaralı şube telefonlarımızı arayarak)

2-Kızılay’ın internet sayfası üzerinden,
3-Mobil uygulamamız üzerinden,
4-168 Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattından telefonla,
5-Tüm bankalarda bulunan Kızılay bağış hesapları yoluyla,
6-Tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 no’lu Kızılay Posta Çeki hesabı ile ve
7-Ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden,
8-Kızılay Genel Merkez Ofisinden kurban vekâletinizi verebilirsiniz.

Kurban vekâletini banka yolu ile verecek bağışçılarımızın açıklama bölümüne vekâlet sahibinin adı soyadı ve telefon numarasını yazması, bilgilendirme açısından önem taşımaktadır.​

Kurban Bayramı’nda kesimi gerçekleştirilen kurban vekâletlerinin iadesi mümkün değildir. Ayrıca kurban derilerin kabulü de yapılmamaktadır.

Bağışlarınızın takibini, web sitemizin bağış sekmesinde yer alan “Bağış Takibi” bölümüne, T.C. kimlik numaranızı veya bağışçı kodunuzu girerek yapabilirsiniz.

Bağışlarla ilgili daha fazla bilgi almak için 168 Türk Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattını arayabilirsiniz.

Şimdiden Mustafakemalpaşalı hemşehrilerimizin Kurban bayramlarını kutlar .Kurbanlarının kabul olmasını Yüce Mevladan niyaz ederim. 01/07/2020

Mustafa EREN

Türk Kızılay Mustafakemalpaşa Şube Başkanı

Yorumlar