Ana Sayfa Haberler 1 Temmuz 2020 17:41

Belediye meclisi pandemi sonrası ilk kez toplandı

Mustafakemalpaşa Belediyesi Temmuz ayı ilk meclis toplantısı Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

 

Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ın açılış konuşmasıyla başlayan Temmuz ayı 1. Olağan meclis toplantısında, geçen 3 aylık zorlu süreçte belediyenin korona virüs ile mücadelesi, önceki dönemde yarım kalan ve hızla tamamlanıp açılışı yapılan Lalaşahin Paşa Köprüsü ele alındı.

 

Toplantıda; Plan ve Bütçe Komisyonu, Bayındırlık ve İmar Komisyonu, Ulaştırma ve Trafik Komisyonu, Tarım Hayvancılık ve Orman Komisyonu ile Kültür ve Turizm Komisyonu üyeleri seçildi.

 

Mustafakemalpaşa Belediye Meclisinde grubu bulunan partiler adına söz alan grup sözcüleri ise çalışmaları dikkatle takip ettiklerini belirterek Başkan Mehmet Kanar ve ekibine teşekkür ettiler.

 

(COVİD-19) Pandemi sürecinde ara verilen meclis önemli konuların ve gündem maddelerinin oylamaya sunulmasıyla devam etti.

 

‘Hamidiye kötü kokudan kurtuluyor’

 

Toplantıda önemli açıklamalarda bulunan Başkan Kanar, Hamidiye mahallesinden geçerek dereye deşarj edilen ve kötü kokuların yayılmasına neden olan fabrika atıkları ile kanalizasyon sorununu yakın zamanda çözeceklerinin müjdesini verdi.

 

Başkan Kanar, içme suyu alt yapısına ilk kazmayı vurmaya sayılı günler kaldığını dile getirerek, en acil bölgelerden kısım kısım başlanıp “Vatandaş mağdur edilmeden tamamlanacak” dedi.

 

Gençlik Merkezi için de artık düğmeye basıldığını belirten Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Mustafakemalpaşa’yı her yönüyle hak ettiği yere taşımak için onlarca prestijli projeye meclis olarak imza atacaklarını söyledi.

Komisyon üyelikleri ise şu şekilde oluştu.

Bayındırlık ve imar komisyonu
Semih Türkcan
Levent Görgün
Mahmut Gök
İsmet Betin
Bahadır Güngör

Ulaştırma ve Trafik komisyonu

Metin pehlivan
Turan Kargalı
Ahmet Beygirci
Elçin Demiroğlu
İsa Sögüt

Plan ve Bütçe komisyonu
Nuray aLaçiner
Alican Taşkın
Abdullah Yağız
Hüseyin Kahraman
Yasin Dede

Tarım ve Hayvancılık komisyonu
Ali Nadir Özcan
Nazmi Seymen
Zahir Ferik
Onurhan Gülsün
Derya Deniz Kanar

Turizm komisyonu
İsmail Fidan
Ayşenur Emre
Abdullah Yağız
Hasan Büyükakmanlar
İsa Sögüt

 

 

Yorumlar