Ana Sayfa Haberler 3 Eylül 2020 17:03

Kırsal Mahallelerde Gönüllü İtfaiyecilik Ekibi Kuruluyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, bağlı kuruluş Mustafakemalpaşa İtfaiye Amirliği ve Mustafakemalpaşa Belediyesi ortaklığıyla, Orman İşletme Müdürlüğü tarafından tahsis edilen su tankerlerinin bulunduğu 27 kırsal mahallede hizmet vermek üzere Gönüllü İtfaiye Ekibi kuruluyor.
Mustafakemalpaşa Belediyesinden yapılan açıklama şöyle.
Belediye Başkan Yardımcımız Ercan Leblebici’nin başkanlığında, Belediye Başkan Yardımcısı Ersin Ekici, Mustafakemalpaşa İtfaiye Amiri Metin Tüysüz ve ilgili mahalle muhtarlarımızın katılımıyla gerçekleşen toplantıda gönüllü itfaiye ekibinin faaliyet alanı, eğitim programı ve çalışma prensipleri belirlendi.
Toplantıda söz alan Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Leblebici ‘’Gönüllü itfaiyeci; mesleği itfaiyecilik olmayan, gönüllü olarak görev üstlenen; eğitim, beceri ve donanım olarak profesyonel itfaiyeci imkân ve kabiliyetlerine sahip olan ve olay sonrası kendi meşruiyetine dönen itfaiyeciyi ifade eder. Bu tanıma uyan ve Orman İşletme Müdürlüğümüz tarafından tahsis edilen su tankerlerinin bulunduğu 27 kırsal mahallede bulunan 5’er kişiden oluşacak gönüllü vatandaşlarımıza eğitim vereceğiz. Yangınların yanında deprem, sel gibi doğal afetlerde, her türlü patlama ve çökme durumlarında ilk müdahaleyi bu ekiplerimiz gerçekleştirecek. Dünyada itfaiyecilik alanında en önemli projelerden biri olan ‘Gönüllü İtfaiyecilik Projesi’ paydaşlarımız Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Mustafakemalpaşa Orman İşletme Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Yorumlar