Ana Sayfa Haberler 18 Eylül 2020 15:06

HAYDİ MUSTAFAKEMALPAŞA EL EMEĞİNİ KAP GEL

Demokratik Sol Parti Kadın Kolları ve Mustafakemalpaşa Belediyesi işbirliğiyle, ilçe kadınlarına yönelik olarak düzenlenen, El Emeğini Kap Gel Kermes Sergisi açıldı.
DSP Mustafakemalpaşa Kadın Kolları Başkanı Filiz Kolu Kermes ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘Biz DSP’li Kadınlar olarak, hiçbir siyasi menfaat gözetmeksizin, Mustafakemalpaşalı kadınların el emeklerinin sergilenip satıldığı bir kermes düzenliyoruz. Bu konuda Bursa Pilot il olarak seçildi ve il merkezinde de sergimizi açtık. Burada da Belediye Başkanımız sayın Mehmet Kanar’a geçtiğimiz haftalarda il başkanımız Hüseyin Cahit Akıncı, ile birlikte bir ziyarette bulunarak, kermes açma isteğimizi ilettik. Sağolsunlar bu isteğimizi çok sıcak karşıladılar ve bize burayı tahsis ettiler, kendilerine buradan bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.
Kermes’imizde Mustafakemalpaşalı kadınların el emeği göz nuru ürünleri, satışa sunuyoruz. Kermesimiz bir hafta süreyle açık kalacaktır. Bütün Kadın Girişimci ve Üreticilerimizi kermesimize davet ediyoruz. Gelsinler el emeklerini satışa sunsunlar, herhangi bir ücret talebimiz de yok. Kadınlarımızı hayatın içine biraz daha çekmeyi amaçlıyoruz.
Demokratik Sol Parti olarak bir mantı fabrikası projemiz var. Hayata geçirebilirsek, Mustafakemalpaşalı kadınlarımıza, bir gelir kapısı olacak ve kadınlarımız ürettikleri mantılarla, evlerine ek gelir sağlayabilecekler. Mantıların pazarı hazır, bize üretmek düşüyor, bu amaçla yer belirleme çalışmalarına başladık. İnşallah yakın bir zaman içerisinde de hayata geçirmek istiyoruz. Dedi.
‘El Emeğini Kap Gel’ kermes sergisi, İlçe Pazartesi pazarı girişinde, İmam Hatip Lisesi yanında bir hafta boyunca açık kalacak.

Yorumlar