Ana Sayfa Haberler 25 Eylül 2020 19:31

Gençlik Merkezi İnşaatı Başlıyor

Türkiyenin Sayılı spor kompleklerinden biri olacak olan Mustafakemalpaşa Gençlik Merkezi İnşaatı kaldığı yerden devam edecek.

Etibank karşısındaki 40 dönümlük alanda, mazisi çok eskilere dayanan ve yapımı yılan hikayesine dönen, sonrasında burada bulunan tesislerin yıkılması ve daha büyük bir projenin yapılması için çalışmalara başlanan ve yine çeşitli sebeplerden dolayı yapımı duran Gençlik Merkezi inşaatı yeniden başlıyor.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ın, yoğun çabaları sonucu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın katkısı ve Bursa Milletvekilleri ve Bakanların desteğiyle ödenek sağlanan dev projede çok yakında çalışmalar yeniden başlayacak.

Son günlerde birbiri ardına müjdeli haberler veren Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, bu dev projeyi şu sözlerle açıkladı.

 

‘Mustafakemalpaşa’mızın Çehresini Değiştirecek 50 Milyonluk Proje Hayırlı Olsun

 

Kıymetli hemşehrilerim, sizlere #müjdeli bir haberim daha var. Uzun yıllardır çeşitli sebeplerden yapımı duran Gençlik Merkezi inşaatımız tekrar faaliyete geçiyor. Teknik alt yapı, yer teslimi, fizibilite çalışmaları ve ihale sürecini tamamladık. Hizmet seferberliğimizin mimarı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. #AlinurAktaş ‘ın talimatıyla harekete geçen Fen İşleri Dairesi Başkanı Sn. Hakan Bebek ve ekibiyle inşaat alanını yerinde inceledik. İnşallah en yakın zamanda Türkiye’de eşi benzeri olmayan mega projemizi peyderpey hayata geçireceğiz.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Spor Toto Teşkilatı paydaşlığında önümüzdeki günlerde temel atma törenini gerçekleştireceğimiz dev yatırım sahasının içerisinde; 550 kişilik amfi etkinlik alanı, tiyatro ve sinema salonları, nikâh salonları, meslek edinme atölyeleri, kültür ve sanat kompleksleri, her branşa ayrı kapalı spor salonları, basketbol sahası, futbol sahası, halı saha, tenis kortları, olimpik kapalı yüzme havuzu, kafeterya, yüzlerce araç kapasiteli açık ve kapalı otopark ve daha pek çok alternatif yaşam alanı olacak. 38 dönümlük arazi üzerine kurulan projenin tamamlanmasıyla insanımızın hayatına doğrudan dokunacağız. Kısa vadeli, geçici işlerle değil, genç nesillere odaklanan, uzun vadeli, vatandaşlarımızın önümüzdeki bir asır boyunca rahat nefes alacağı icraatlar için çalışıyoruz.

 

Bu uğurda var güçleriyle bizleri destekleyen Başta Sn. Bakanlarımız Hakan Çavuşoğlu ve Efkan Ala’ya, Sn. İl Başkanımız Ayhan Salman’a, göreve geldiğimiz günden bu yana en yakın destekçimiz olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Alinur Aktaş’a, Bölge Milletvekilimiz Sn. Mustafa Esgin’e ve tüm Bursa Milletvekillerimize şahsım ve ilçem adına tüm kalbimle teşekkür ediyorum…’

Yorumlar