Ana Sayfa Haberler 14 Ekim 2020 11:49

Olası Bir Afet Dumunda Nerede Toplanılacak?

Olası bir acil afet durumu yaşanırsa, ilçede hangi mahallenin nerede toplanacağını biliyomusunuz?
Ülkemiz genel hatlarıyla bir deprem kuşağı içerisinde bulunuyor, Bursa ve ilçemizin altından geçen aktif fay hatları da mevcut. Bunun yanı sıra değişen doğa şartları ve buna bağlı olarak yaşanabilecek olası sel ve toprak kaymaları gibi acil afet durumlarında ilçedeki hangi mahalleler nerelerde toplanacak. Mahallelerin toplanma alanları ve çadır bölgeleri nereleri işte detaylar.
Dileğimiz yaşanmaması yönünde olsa da her zaman bir acil afet durumu söz konusu. Bu bakımdan
İlçemizdeki mahallelerin toplanma alanları ve çadır kurma alanları Belediye ve AFAD tarafından belirlenerek uzun süre önce ilan edilmişti. Buna göre, Adalet mahallesi sakinleri 207 no’lu sokaktaki parkta toplanacak. Atariye mahallesi ise, Engelsiz spor merkezi ve Kuzey sokakta bulunan parkta toplanabilecek. Atatürk mahallesi sakinleri Osmangazi belediyesi Mustafa Dündar parkı, Fatih Camii yanındaki park ve Terbiyeci İsmail parkında toplanacak. Barış mahallesinin toplanma alanı ise Fatih Buldu parkı, TSO arkasında bulunan park ve Şehit Hikmet Aktaş okulu yanındaki alan olacak. Çırpan mahallesi Yeşil camii arkasındaki eski hastane alanında toplanacak. Cumhuriyet mahallesi sakinleri ise Etibank parkı, Cengiz Aytmatov parkı ile Mustafakemalpaşa Ortaokulunda toplanabilecek. Fevzidede’liler, Mezbaha karşısındaki otopark ile Azatlı caddesindeki Rumelililer parkında toplanacak. Hamidiye mahallesi, 22 ve 38’nci sokaklardaki parklar ile Bardakçı Mehmet Sokaktaki parkta toplanacak. Hamzabey mahallesi, 14 Eylül Okul bahçesi, Atilla İlhan parkı ve Adnan Menderes Meydanına gelecek. Lalaşahin mahallesi, Anfi Tiyatro önü, Pazar pazarı bölgesi ve Cemal Süreyya parkında toplanabilecek. Ortamahalleliler, Kapalı spor salonunda ve Belediye Temizlik işleri şantiyesinde toplanacak. Selimiye mahallesi, 14 Eylül Bulvarındaki Belmen Evleri çocuk parkında toplanacak. Şevketiye mahallesi sakinleri ise Demirciler caddesi üzerinde bulunan parkta toplanabilecek. Şeyhmüftü mahallesi, Şeyhmüftü camii bahçesinde ve Mahmut Çolakoğlu (Çağlayan park) alanında toplanacak. Tatkavaklılılar, Aziz Sancar parkı ile Tatkavaklı İlkokulu bahçesinde, Yalıntaş ise, Kültür merkezi arkasındaki park ile Yalıntaş İlkokulu bahçesinde toplanabilecek. Yunusemre mahallesi, Barış Manço parkı, Endüstri Meslek Lisesi bahçesi ve 1 no’lu sokaktaki parkta toplanacak. Yüzbaşı Sabri Bey mahallesi, Tahıl meydanında toplanacak. Son olarak Züferbey mahalle sakinleri ise olası afet durumlarında Atılgan sokaktaki Kültür merkezi, Züferbey yatılı bölge okulu ve Cezaevi karşısındaki Belediye sosyal hizmetler Müdürlüğünde toplanabilecek.
ÇADIR ALANLARI
Afet durumları için ilçenin çadır alanları da şu şekilde, Akar futbol sahası, İlçe stadyumnu ve okullar bölgesi, Eski itfaiye alanı, Temizlik işleri şantiyesi, Hayvan pazarı karşısındaki mera, Şükrü Erdem tesisleri karşısındaki mera ve belirlenen park ve alanlarda kurulabilecek. Tüm toplanma alanları ve çadır alanları, Mustafakemalpaşa Belediyesi resmi internet sitesinde mevcut.

Yorumlar