Ucuz Ekmek Satan Fırıncıya İhtar Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Ucuz Ekmek Satan Fırıncıya İhtar

Ucuz Ekmek Satan Fırına, Fırıncılar Odasından İhtar

250 gram ekmek fiyatına 550 gram ekmek satan fırına, 'haksız rekabet oluşturduğu' gerekçesiyle Mustafakemalpaşa Ekmek Üreticileri Derneği tarafından ihtar gönderildi. İhtar mektubunu ve neden ucuz ekmek satışı yaptıklarını anlatan açıklamayı müşterilerin görmesi için işyerinin camına asan fırın sahipleri, dava da açılsa aynı fiyattan ekmek satışını sürdüreceklerini belirtti. Mustafakemalpaşa İlçesi'nde Kazım Balaban'a ait fırına, ucuz ekmek sattığı için Fırıncılar Odası tarafından avukat aracılığıyla ihtar gönderildi. İhtar mektubunda, fırıncılar odasının belirlediği ekmek fiyatının altında satış yaparak fırıncı esnafına zarar verildiğini öne sürülerek şöyle denildi: "Denetleme raporlarında 2.5 liraya satılması gereken ekmeği 1 liraya, 4 liraya satılması gereken ekmeği 2 liraya sattığınız tespit edilmiştir. Bu eyleminize 1 gün içinde son vermediğiniz takdirde hakkınızda dava açılacağı ve fırıncı esnafının uğramış olduğu tüm zarar tarafınızdan karşılanması için ayrıca dava açılacağını bildiririz." FIRININ CAMINA ASTI, MÜŞTERİLERİ İSYAN ETTİ Gelen ihtar mektubunu müşterilerin görmesi için dükkanının camına asan fırın sahipleri, "Amacımız masrafları kısarak halkımıza ucuz ekmek satmak. Bundan dolayı kimse rahatsız olmasın, tüm meslektaşlarımız bizim gibi masraflardan kısıp halka ucuz ekmek satsınlar" dedi. Günlük 4 bin ekmeği aracısız olarak vatandaşa tezgahtan sattıkları için ihtarname geldiğini belirten fırın yetkilisi Mehdi Zafer, fırınlar için üretim ve dağıtım maliyetlerinin geçerli olduğunu belirterek, şöyle devam etti: "Üretim maliyetleri un, su ve maya. Dağıtım maliyeti ise araç, personel, bayilere verdiğimiz iskonto ve dolap maliyeti. Biz sadece burada ekmek satıyoruz. Araç maliyetimiz ve personel maliyetimiz olmadığı için, kar marjımızı da düşürerek ucuz ekmek satıyoruz. Bizim sistemimiz bir rol modeldir. Diğer fırıncı esnafı da bu rol modeli örnek alıp aynı şeyi uygularsa, daha ucuza ekmek satabilirler. Halkımızdan bize çok destek var. İhtarnameyi de halkımızın görmesi için cama astık. Dava açsalar da aynı fiyattan satmaya devam edeceğiz." Fırından ekmek alan vatandaşlar ise fiyatlardan memnun olduklarını belirterek uygulamanın devam etmesini istedi. http://www.dostmedya.com/haber/1436560412.jpgBu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 04.05.2017 Saat: 13:57 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 2.5
Toplam Oy: 2


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


performans kremi,cialis satın al,cialis fiyatı radyo dinle mustafakemalpaşa haber son dakika haber aylak bakkal