Mermer OSB’ye Kamulaştırma Kredisi Sağlandı Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Mermer OSB’ye Kamulaştırma Kredisi Sağlandı

Mustafakemalpaşa Mermerciler İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin kamulaştırma problemleri ve kredisi çözümlendi.

Mustafakemalpaşa Mermerciler İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis ve Yönetim Kurulu Başkanı Kaymakam Mustafa MASATLI’nın verdiği bilgiye göre Bursa Mustafakemalpaşa İlçesi Devecikonağı Mahallesi'nde 1988 yılında kurulan Mermer Organize Sanayi Bölgesi 2004 yılından itibaren kamulaştırma yapılamamaktan ve kamulaştırma karşılığı kredi bulamamaktan kaynaklanan sorun halledildi. Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı’ndan 235 dekar sahada kamulaştırma yapılabilmesi için gerekli 3.058.000TL tutarındaki kaynak Mustafakemalpaşa Mermerciler İhtisas Organize Bölgesi hesabına gönderildi. Bu süreçte mahkemece kamulaştırma bedelleri yatırılması kararı verildi. Bu kredi kamulaştırma işlemlerinde kullandırılmakla birlikte Organize Sanayi Bölgesi’ne yeni gelen yatırımcıları yer temini sağlayacak, dışarıda bekleyen yeni yatırımcılara da arsa verilebilme imkanı sağlayacaktır. 8 yatırımcısı bulunan Organize Sanayi Bölgesi'nde yeni 6 yatırımcının da yatırım yapması imkanı şimdiden oluşmuş, yeni yatırımcılar içinde arsalar üretilmiş olacaktır. Kredi alınması ile birlikte bölgede potansiyel olan Mermercilik sektörü ilçe ekonomisinin her bakımdan büyümesine ve ihracat mermerciliğine önemli katkı sağlayacaktır.

Bu kredi 3 yıl ödemesiz, kalan 11 yılda %3 faiz ile kredilenmiştir. Sağlanan kredi imkanı da yatırımcılarımız için önemli bir teşvik unsuru olacaktır. Bu kredinin alınmasında emeği geçen Bursa Milletvekili Zekeriya BİRKAN’a, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr Faruk ÖZLܒye Mermerciler İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim adına teşekkür ederek, bundan sonraki aşamada kısmi parselasyon işlemlerine başlanacağını ifade etti.  
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 09.05.2017 Saat: 13:51 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 4
Toplam Oy: 1


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


performans kremi,cialis satın al,cialis fiyatı radyo dinle mustafakemalpaşa haber son dakika haber aylak bakkal