Süt Fabrikalarının Atıkları Derenin Rengini Değiştiriyor Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Süt Fabrikalarının Atıkları Derenin Rengini Değiştiriyor

Vatandaş Soruyor; Dereye dökülen bu atıklar denetleniyor mu?

İlçenin içinden geçen ve bölge çiftçisinin sulama amaçlı kullandığı Kirmasti Çayına dökülen süt ürünleri artıkları yüzünden, çiftçiler dertli. Özellikle ilçe merkezinden sonra, birçok fabrikanın atık sularını dereye boşaltmasıyla oluşan kirlilik yüzünden, Kirmasti çayı, adeta beyaza bürünüyor.
Çiftçiler, dereden çektikleri bu suyla sulama yapmak zorunda kaldıkları için, görüntü kirliliği oluşturarak dereyi bembeyaz yapan bu suyun, ürünlerine bir zararı olup olmadığını merak ediyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan çiftçiler, şu ifadelerde bulunuyor.’Süt fabrikaları genel olarak, içme sütü (pastörize ve sterilize süt), tereyağı, peynir, yoğurt, ayran, dondurma, süt tozu ve peyniraltı suyu işlenmesi gibi prosesler uygularlar.
Sütün alınması, işlenmesi ve temizlik aşamalarında değişik atık maddeler meydana gelir. Atığı dereye bırakan fabrikanın bir süt fabrikası olduğunu ve tüm ürünlerin organik olduğunu düşünmemek gerekir, kaldı ki; organik bir çok ürün, sudaki oksijeni de tüketmektedir. Süt fabrikalarında meydana gelen bu atık suların olduğu gibi çevreye atılması; insan sağlığı, hayvan ve bitki üretimine, doğanın doğal fonksiyonlarına zarar verecek , çevre güzelliğini bozacak niteliktedir. Bu nedenle bu atıkların arıtma tesislerinde temizlendikten sonra doğaya atılması gerekir. Süt fabrikalarının atıkları; ürünlerin işlenmesi esnasında meydana gelen kayıplar ve bozuk ürünler, alet ve ekipmanın temizlenmesinde ve sanitasyonunda kullanılan kimyasallar, makine yağları, tuvalet atıkları ve normal sudan oluşur. Bizler deremize bırakılan bu atıkların, denetlenmesini istiyoruz. Dereyi bu şekilde beyaza çeviren görüntüler istemiyoruz ve bu konuda yetkililerden yardım istiyoruz.’ Dediler.
http://www.dostmedya.com/haber/708672504.jpg http://www.dostmedya.com/haber/137745546.jpg http://www.dostmedya.com/haber/137861947.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 16.05.2017 Saat: 12:21 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 4
Toplam Oy: 1


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


performans kremi,cialis satın al,cialis fiyatı radyo dinle mustafakemalpaşa haber son dakika haber aylak bakkal