Engelliler Haftası Kutlandı Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Engelliler Haftası Kutlandı

Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı ‘Elele Engelsiz Hayat’ 2 Projesi Kapsamında 10 - 16 Mayıs Engelliler Haftası Kutlandı.

2016-2017 yılında da uygulanmaya başlanan Elele Engelsiz Hayat-2 Projesinin uygulama aşamalarından biriside 10 - 16 Mayıs Engelliler Haftasının anlamına uygun kutlanmasıydı. Bu kapsamda engelli bireylerimiz ve İlçe halkı ile 10 – 16 Mayıs Engelliler Haftasında farkındalık oluşturmak için Mustafakemalpaşa Adnan Menderes Meydanında bir araya geldi.

Elele Engelsiz Hayat-2 Projesi ile engelli bireylerin sosyal hayata uyum sağlama, arkadaşlık kurabilme, kabul edilme ve olumlu benlik oluşturabilmelerinin sağlanması, engelli bireye sahip ailelerin yaşadıkları sorunları ve içinde bulundukları psikolojiyi anlayarak paylaşma ve empati kurma imkanının sağlanması, eğitim ortamlarını okulla sınırlandırmadan tüm toplumun ve yaşadığı çevrenin birlikte hareket etmesinin sağlanması, toplumda engelli bireylere yönelik önyargıyı kırmak, toplumla iç içe olarak engelli bireylerin tanınmasını ve kaynaşmasını sağlamak, toplumun tüm kesimlerinde farkındalık ve duyarlılık oluşturulması ve meslek edinmeleri amaçlanmıştır. Bu prensiple hazırlanan projemiz ile ‘Engellilerin ötekileştirilmediği bir hayat için, hep birlikte Elele Engelsiz Hayat’ sloganıyla düzenlenen programın başlangıcında konuşan İlçe Kaymakamı Mustafa MASATLI; Herkesin bir engelli adayı olduğunu, yarınların başımıza neler getireceğinin bilinmediğini. Engelli bireylerin her zaman destekçisi olunması gerektiğini belirterek engelli bireylerimizin sosyal hayata entegre olmaları için Elele Engelsiz Hayat-1 ve Elele Engelsiz Hayat-2 projelerinin uygulandığını. Bu projeler kapsamında gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ile toplum da engelli bireylere yönelik önyargının kırılması, toplumla iç içe olarak engelli bireylerin tanınması ve kaynaşmasının sağlandığını, toplumun tüm kesimlerinde farkındalık ve duyarlılığın yaratıldığını, öğrencilerimizin iş bulabildiğini belirtti. Ülkemizde yaşayan her insanın engelli olma ve engelli bir bireyle yaşama ihtimali olduğunu ifade ederek Tüm Engellilerimizin Engelliler Haftasını kutladı.

Konuşmanın ardından; İbn-i Sina Özel Eğitim ve Merkezi Eğitim öğrencileri misket halk oyunu oynadılar. Emine Güven Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri efe halk oyununu oynadılar, ardından Dardağan Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri dans gösterisi yapmışlardır. Daha sonra İbn-i Sina Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi öğrencilerinden oluşan Ritim Grubunun hazırlamış olduğu ritim gösterisi sergilediler ve engelli öğrenciler ile diğer engelli vatandaşlar müzik eşliğinde sahnede doyasıya oynadılar. Öğrencilerimizin 1 yıl boyunca hazırladıkları el emeği ürün ve resim sergisi açılmıştır. Sonrasında 10 – 16 Mayıs Engelliler Haftasında farkındalık oluşturmak için ‘Engel Olmayalım, Destek Olalım’ diyerek davetliler ile birlikte Türkiye afişi üzerine renkli el baskısı yaptılar.

Programa İlçe Kaymakamı Mustafa MASATLI ve eşi Esra MASATLI, Belediye Başkanı Sadi KURTULAN, İlçe Emniyet Müdürü Erol TURAN, Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa ER, Milli Eğitim Müdürü Mustafa EFE, Kurum Amirleri, Okul Müdürleri, Veliler, Öğrenciler ve İlçe Halkı katıldı.
  http://www.dostmedya.com/haber/449959312.jpg http://www.dostmedya.com/haber/443442457.jpg http://www.dostmedya.com/haber/75445284.jpg http://www.dostmedya.com/haber/1195761417.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 18.05.2017 Saat: 10:59 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 4
Toplam Oy: 1


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


performans kremi,cialis satın al,cialis fiyatı radyo dinle mustafakemalpaşa haber son dakika haber aylak bakkal