Kültür Sanat Derneğinden Etkinlik Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Kültür Sanat Derneğinden Etkinlik

Mustafakemalpaşa Belediyesi katkılarıyla Kültür Sanat Derneği, Mehmet Akif İlk ve Ortaokulu, Mevlana İlkokulu ve Balibey ilkokulu öğrencilerini kitapla ve yazarla buluşturdu

Mustafakemalpaşa Kültür ve Sanat Derneği’nin geliştirdiği ilçe ve köylerdeki ilkokul ve ortaokul öğrencilerini yazarla buluşturma projesi devam ediyor. İlkokullarda yapılan etkinliğe 29 ve 31 mayıs 2017 ile 06 Haziran 2017 tarihleri arasında ilçemiz Mehmet Akif İlk ve Ortaokulu, Mevlana İlkokulu ve Balibey İlkokulu öğrencileriyle buluşarak gerçekleştirildi. 3 gün süre ile öğrencilerin tümü yazarla buluşturularak söyleşi yapıldı ve kitaplar imzalandı. Bu okullara köylerden de öğrenci gelmesi yapılan işin önemini bir kat daha artırdı.
Bu çalışmaya Mustafakemalpaşa Belediyesinin katkı sunması ve Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe’nin mevcut projeyi desteklemesi öğrenciler ve ilçemiz açısında büyük önem taşıyor.
Çocuk kitapları yazarı ve Patikalar dergisi dil denetmeni Nadide Utku’nun yazdığı İncili Nine, Masal Rüzgarı, Müzedeki Sandık, Ay Kapısı, Bukalemun Buki, Ağaç Evi ve Oyuncak Ülkesi kitapları 1.2. 3. 4, 5.6.7.8. sınıftaki öğrencilere dağıtıldı ve yoğun ilgi gördü.
Bu proje konusunda, konuşan Mustafakemalpaşa Kültü ve Sanat Derneği başkanı Kekil Şimşek: “Üç yıldır bu projeyi çeşitli okullarda uyguluyoruz. Mehmet Akif İlk ve Ortaokulu, Mevlana İlkokulu ve Balibey ilkokulu İlk ve Ortaokulunda yaptığımız bu çalışmaya destek veren Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan Ayrıca bizi okulunda misafir eden Okul Müdürleri Mustafa Güneş, Selim Maçan, Halil Yörük Müdür Yardımcılarına ve tüm öğretmenlere, çalışanlara.
Eğitime ve kitaba verdikleri değer ve katkı için; bu projenin uygulanmasında destek sunan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe’ye ve kadrosuna, bu projeyle 1000 öğrenciyle bizi buluşturan Mustafakemalpaşa Belediyesine, özverili bir çalışma yürüten ve bizimle okullara kadar gelen yazarımız Nadide Utku’ya teşekkür ederim
Amacımız daha çok kitap okumak ve okutmak, öğrencileri kitap okumaya teşvik etmektir.” dedi.
İlçe milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe ve Mustafakemalpaşa Belediye başkanı yardımcısı Mustafa Eren çalışmayı yerinde izlediler ilçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe yaptığı konuşmada “Bu etkinliğin çok önemli olduğunu. İlk defa bu okullarda öğrencilerin kitap ve onun yazarını birlikte gördüğünü, ellerine aldıkları kitabın yazarının şu anda karşılarında oturduğunu ve aldıkları kitabın yazarı tarafında imzalandığını gördüler ve o anı yaşadılar.
Bu etkinliğin aynı zamanda öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığı kazanmalarına büyük bir katkı sağlayacağını, onların fikir ve düşünce dünyalarını açacağını ve derslerdeki başarı oranlarının artmasına vesile olacağını. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen başta Kültür ve Sanat Derneği başkanı Kekil Şimşek ve yönetimine, öğretmen/yazar Nadide Utku hanımefendiye ve kitaplara sponsor olarak ilçemiz eğitimine katkı sağlayan Mustafakemalpaşa Belediyesine teşekkür etti.”
Belediye Başkanı yardımcısı Mustafa Eren yaptığı konuşmada “Biz Mustafakemalpaşa Belediyesi olarak eğitime çok önem veriyoruz. Elimizden geldiğince bu değerli çalışmalara destek verip öğlencilerimizin daha çok kitapla buluşmasını sağlıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıllarda bu etkinliğin devamına katkı sağlamak istiyoruz. Kültür ve Sanat Derneğine ve yazarımız Nadide Utku’ya teşekkür ediyorum.” Dedi.
Daha sonra etkinlik söyleşi ve kitap imzayla devam etti.
http://www.dostmedya.com/haber/699615392.jpg http://www.dostmedya.com/haber/1223223884.jpg




Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 09.06.2017 Saat: 13:09 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 4
Toplam Oy: 1


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


performans kremi,cialis satın al,cialis fiyatı radyo dinle mustafakemalpaşa haber son dakika haber aylak bakkal