SODAM Sergisi Açıldı Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

SODAM Sergisi Açıldı

Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM) Kursiyerlerinin Çalışmalarını İçeren Yıl Sonu Etkinliği Düzenlendi.

Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM) Kursiyerlerinin hazırlamış oldukları yıl sonu etkinlikleri İlçemiz Adnan MENDERES Meydanında saat 18:30’ da farklı etkinliklerle sunuldu. İstiklal Marşının okunması ile başlayan programımız da ilk olarak Din Eğitim Kursu öğrencileri tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahiler okundu. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahilerin ardından konuşma yapan İlçe Kaymakamı Mustafa MASATLI konuşmasında; Sosyal Dayanışma Merkezinin 2016 yılında büyük bir özveri ile kurulduğunu, SODAM’ ın kuruluş amacının; İlçemizde ikamet etmekte olan gelir düzeyi düşük aileler başta olmak üzere Tüm Roman Vatandaşlarımız için faaliyete geçirilen kurslar, seminer çalışmaları, sergi ve atölye çalışmaları, meslek edindirme kursları ile meslek kazandırmak, farklı sosyal tabakalarda yer alan kadınların bir araya gelebileceği sosyal birlikteliği sağlamak, bireysel gelişim ve beraberinde kitlesel etkileşim ile ailenin temel direği olan kadınların ve ailenin diğer bireylerinin sosyal hayata entegrasyonunu sağlamak, maddi ve manevi olarak desteklemek ve kadınların öncülüğünde ailenin diğer bireylerinin de katılımını sağlayarak bunların yanında çocuklarında ruhsal ve bedensel gelişimi ile yeteneklerinin ortaya çıkarılması ve onlara yeni beceriler kazandırılması olduğunu, kapalı alanı yaklaşık 950 m²’ den oluşan Sosyal Dayanışma Merkezinde 2016-2017 eğitim-öğretim dönemi boyunca toplam 14 sınıfta aktif 15 Kursumuzun faaliyette bulunduğunu ve bunların; Kuaför ve Hijyen Kursu, Aşçılık Kursu, Keman Kursu, Klarnet Kursu, Folklor Kursu, Dikiş – Nakış Kursu, Bilardo Kursu, Masa Tenisi Kursu, Basketbol Kursu, Kreş, Din Eğitim Kursu, Bilgisayar Kursu, Aile İçi İletişim Kursu, Okuma – Yazma Kursu, Takı – Tasarım Kursu olduğunu, 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde kurslardan yaklaşık 265 kişinin yararlandığını, 2 yıldır faaliyet gösteren SODAM’ da çeşitli alanlarda açılan kurslardan toplam 640 kişinin yararlandığını, önemli olan bir projenin yapılmasının yanında o projenin sürdürülebilirliğinin sağlanması olduğunu söyleyerek Sosyal Dayanışma Merkezinin de 2016 yılından bu yana faaliyetlerini arttırarak sürdürdüğünü belirtti. Tüm kurslarda emeği geçen kurumlara, Usta Öğreticilere, Kursiyerlere ve Roman Yöneticilere teşekkür etti.
Konuşmanın ardından; anasınıfı öğrencileri dans gösterilerini sergilediler. Kuaförlük Kursu öğrencilerinin hazırlamış olduğu saç defilesi sunuldu. Saç defilesinin ardından Dikiş Kursu öğrencilerinin dikmiş oldukları kıyafetler defile ile sunuldu. Keman, Klarnet ve Ritim Kursu öğrencileri tarafından hazırlanan müzik dinletisi sunuldu. Müzik dinletisinin ardından SODAM Kursiyerlerinin hazırlamış oldukları serginin açılışı yapıldı. Kursiyerlerin yapmış olduğu el emeği göz nuru ürünler sergilendi. Sergi açılışından sonra saat 21:00’de başlayan programın ikinci bölümünde ise; Adnan Menderes Meydanında yapılan Sosyal Dayanışma Merkezi Gençler Bilardo Turnuvası yarı final ve final maçları sonucunda derece giren sporculara ödülleri takdim edildi. Ödül töreninden sonra Müzik Eğitim Kursu Öğretmeni Yücel KAYDI’nın solistliğini üstlendiği SODAM Fasıl grubu izleyicilere müzik dinletisi sundu. Programa katılanlara Aşçılık Kursu Öğrencilerinin hazırlamış olduğu helva ve limonata ikram edilerek program sona erdi. Programa; İlçe Kaymakamı Mustafa MASATLI,Sayın Başbakanımızın Danışmanı Metin ÖZÇERİ ,Belediye Başkanı Sadi KURTULAN, Kurum Müdürleri,Siyasi Parti İlçe Başkanları, Bursa ve Merkez İlçeleri Federasyon Başkanı Rahmi TURA, Dere ve Yeni Dere Mahalle Muhtarları ile birlikte İlden, İl dışından ve İlçe içinden çok sayıda davetli katıldı.
http://www.dostmedya.com/haber/167499255.jpg http://www.dostmedya.com/haber/1357973325.jpg http://www.dostmedya.com/haber/1902361289.jpg  
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 10.07.2017 Saat: 14:54 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


performans kremi,cialis satın al,cialis fiyatı radyo dinle mustafakemalpaşa haber son dakika haber aylak bakkal