Afetten Zarar Gören Çiftçilere Şok!!! Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Afetten Zarar Gören Çiftçilere Şok!!!

Çiftçinin mağduriyetinin giderilmesi önergesi, AK Parti'nin oylarıyla reddedildi

Dolu yağışından etkilenen Bursalı çiftçilerin mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla CHP, Meclis'e araştırma önergesi verdi. MHP'nin destek verdiği önerge, AK Partili vekillerin oyuyla reddedildi.

CHP milletvekillerinin, Mustafakemalpaşa ve Karacabey ilçelerinde yaşanan dolu felaketinde zarara uğrayan çiftçilerin sorunlarının araştırılarak, mağduriyetlerinin giderilmesi ile ilgili TBMM'de verdiği araştırma önergesi, AK Partili vekillerin oylarıyla reddedildi.

CHP adına Genel Kurul'da konuşan Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, verdikleri araştırma önergesinin siyasal ve ideolojik olmadığını, çiftçilerin ve üreticilerin mağduriyetinin giderilmesine yönelik olduğunu söyledi.

Bölgedeki bin 350 çiftçinin bütün ürettiklerinin yok olduğunu belirten Sarıbal "Çiftçinin AKP'lisi, MHP'lisi ya da CHP'lisi olmaz. Bu insanlar bizim insanımız, bu topraklar bizim topraklarımız. Ancak MHP verdiğimiz önergeye destek verirken, AKP karşı çıkarak hayır oyu verdi. Biz halkımızı seçtik, AKP ise popülizmi tercih etti." dedi.

BORÇLAR ERTELENSİN

Genel kurulda tarlalarda yaşanan zararla ilgili fotoğraflar da gösteren Orhan Sarıbal, şunları söyledi:

"Domateste 32 bin dönüm alan zarar gördü. Biber, 21 bin dekar alanda zarar gördü. Mısır, 20 bin dekarda zarar gördü. Kavun, 10 bin dekarda zarar gördü. Karpuz, 10 bin dekarda zarar gördü. Tarla ürünü 340 bin ton yaş meyve sebze yok oldu. Pancar, nohut, zeytin, yonca zarar gördü. Bunu da en net şekliyle ifade ettik. Görsünler diye bu mağduriyetin fotoğraflarını da gösterdik. Ancak bir kez daha görülüyor ki çiftçilerimiz AKP'nin umurunda değil.

Çiftçilerin borçlarının kredi faizlerinin ertelenmesi ve yeni verilecek krediler için faizsiz uzun vadeli ödeme planlarının yapılması, Sigortasız tüm üreticilerin zararlarının giderilmesi için nakit para yardımında bulunulması, TARSİM sigorta havuzunun yeniden düzenlenmesi, primlerin düşürülmesi havuzunu büyütülüp ve çeşitlendirilmesi, devlet hazine desteğinin artırılması ve zorunlu tarım sigortası getirilmesi acilen gerçekleştirilmelidir.
200 MİLYON LİRALIK ZARAR
Bu üreticiler bu ürünleri üretebilmek için ciddi masraf yaptılar; tohum, ilaç, gübre, sürüm, işçilik. Çok ciddi anlamda, 230 milyon TL gibi tarla fiyatlarıyla olan zarar ama maliyet açısından 200 milyon TL gibi bir masraf söz konusu. Bu masrafları da % 54 mazot, % 50 elektrik ve % 18 ilaç vergisi ödeyen çiftçiye devletin elinin uzatılmasını talep ettik. Millete küfür eden işadamının 420 milyonluk vergi borcunu sıfırlayan Akp, binlerce çiftçinin zararının karşılanması için verilecek 200 milyonu ise çok gördü. Çok net ifade etmek isterim ki Akp milleti değil millete küfür edenleri seviyor."
Kaynak: (olaycom.tr)
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 26.07.2017 Saat: 12:38 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 2


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


performans kremi,cialis satın al,cialis fiyatı radyo dinle mustafakemalpaşa haber son dakika haber aylak bakkal