Alt yapı ve çevre yatırımları büyüyor Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Alt yapı ve çevre yatırımları büyüyor

Alt yapı ve çevre yatırımları büyüyor

Mustafakemalpaşa'daki alt yapı ve çevre yatırımlarının başında gelen Atık Su Arıtma Tesisi inşaatı hızla sürüyor.
BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ile birlikte Mustafakemalpaşa'daki alt yapı ve çevre yatırımlarını yerinde inceledi.
BUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Adem Vural, BUSKİ İşletmeler 2. Bölge Dairesi Başkanı Orhan Çağlayan ve BUSKİ Mustafakemalpaşa Şube Müdürü Adnan Boykız'ın da katıldığı gezide önce içme suyu depolarını gezen heyet daha sonra günde 80 tonluk evsel atığın bertaraf edildiği Katı Atık Aktarma İstasyonu ve yapımı süren Atık Su Arıtma Tesisi'nde incelemelerde bulundu.
Mustafakemalpaşa'ya bugüne kadar 85 milyon TL'lik bir yatırım gerçekleştirdiklerini söyleyen BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, Avrupa Yatırım Bankası'ndaki kredinin teminiyle birlikte yeni bir yatırım hamlesi başlatacaklarını belirtti. 'Tesisler son teknoloji ile donatılacak' Kanalizasyon atıklarını kontrol altında ve tek bir noktada toplayacak Atık Su Arıtma Tesisi'nin %55'inin tamamlandığını kaydeden Çetinavcı; " Mustafakemalpaşa'nın kayda değer bir arıtma tesisi yoktu. Bütün evsel atıklar dereye deşarj oluyordu. Kirmasti Deresi bu nedenle sağlık şartlarını olumsuz etkilen bir yapıya sahipti. Belediye Başkanımızın hassasiyeti ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatıyla günlük 20 bin metreküp kapasiteli tesisin inşaatını hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Şu anda inşaatta fiziksel olarak %55 mertebesine gelmiş bulunmaktayız. Tesisin hizmete girmesiyle birlikte çevreyi rahatsız etmeyen şartlar sağlanmış olacak. Gelişmiş bütün dünya ülkelerinin sahip olduğu en ileri biyolojik bir arıtma tesisi yapacağız. Mustafakemalpaşa, azot ve fosfor giderinin sağlandığı ön arıtma ve susuzlaştırma ünitelerinden oluşacak modern bir arıtmaya kavuşacak. Bu yatırımlarımızdan bir tanesi. İçme suyu depolarımız devam ediyor. Mustafakemalpaşa'nın Büyükşehir'e bağlandığı günden bu yana 85 milyon TL'lik bir alt yapı yatırımı gerçekleştirdik. Mustafakemalpaşa'yı yaklaşık 150 milyon TL civarında Avrupa Yatım Bankası'ndaki kredinin teminiyle birlikte büyük bir yatırım daha bekliyor. Mustafakemalpaşa'ya hayırlı olsun" dedi. ' Büyük bir eksiklik gideriliyor' Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise Atık Su Arıtma Tesisi'nin Mustafakemalpaşa'da bir ilk olacağını dile getirdi.
Çağdaş toplumların çevreye verdikleri önemle ölçüldüğünü söyleyen Başkan Kurtulan;
" Bursa'nın cennet köşelerinden birinde yaşıyoruz. 1.742 km'lik alanın %65'i ormanlarla kaplı, geri kalan kısmı ise verimli tarım arazisi. Bu güzel bölgenin tertemiz olma mecburiyeti var. En büyük sevincimiz Büyükşehrimizin önderliğinde yapılan bu tesisin hayata geçmesiydi. BUSKİ Genel Müdürümüz Büyükşehir'e bağlanmadan önce ' Bu işi yapmak için düğmeye basın ne de olsa borçlarınız bize geçecek' diye çok ısrar etti. O zaman İller Bankası'ndan JICA aracılığıyla kazandığımız krediyi hazırladık fakat o günkü şartlarda meclisimizden yetki alamamanın üzüntüsünü yaşadık. 5 yıl geç kalmak, hızla gelişen Mustafakemalpaşa için büyük bir eksiklik oldu. Bu bölgeler tarım ve tarımsal sanayi, süt ve süt teknolojileri ile gelişecek bölgeler. Her türlü tarımın yapıldığı ve bunun endüstriye dönüşerek Türkiye'nin ihracatına büyük önem katan bu bölgede artık çevre yatırımlarının tamamlanmasının heyecanını yaşıyoruz. BUSKİ'ye ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum " dedi.
BUSKİ heyeti son olarak Kirmasti Deresi rekreasyon alanında incelemelerde bulundu.
http://www.dostmedya.com/haber/2118006921.jpg http://www.dostmedya.com/haber/824040374.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 31.07.2017 Saat: 12:22 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


performans kremi,cialis satın al,cialis fiyatı radyo dinle mustafakemalpaşa haber son dakika haber aylak bakkal