Yeni yaşa yeni logo Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Yeni yaşa yeni logo

Mustafakemalpaşa Belediyesi kuruluşunun 136. yılına yeni logoyla girdi.

80'li yıllarda Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin logosundan esinlenerek çizilen, sarı, mavi ve yeşil tonlar üstünde cami, köprü ve tarımsal ürünlerin bulunduğu Mustafakemalpaşa Belediyesi'nin kurumsal logosu, günümüz tasarımına uygun hale getirilerek yeniden düzenlendi.
Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler MYO Grafik Tasarım Programı Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Gültekin Erdal tarafından tasarlanan yeni logo, düzenlen basın toplantısıyla tanıtıldı.
Belediye Düğün Salonu'ndaki lansman programına; Kaymakam Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Başkan Yardımcıları Ayhan Dadak, Enver Erdoğan ve Mustafa Eren, belediye meclis üyeleri, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum teşkilatlarının temsilcileri katıldı. 'Yeni logo ortak tercih' Slayt gösterimle logonun içeriğinin katılımcılara anlatıldığı toplantıda konuşan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, sempozyum bildirisinde belirtilen öneriler doğrultusunda Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Belediye Meclisi'nin bir yıl süren ortak çalışmaları ve halkın tercihi doğrultusunda yeni kurumsal logonun belirlendiğini söyledi.
Mecliste oy birliği ile alınan kararla köklü bir değişikliğe imza atıldığını belirten Başkan Kurtulan, 3 renk kullanıma uygun yeni logonun kent kimliği ile bütünleşen, hızlı, kolay ve doğru bir şekilde anlaşılır olduğunu kaydetti.
Başkan Sadi Kurtulan; " Büyükşehir Belediyesi, Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Esnaf Sanatkarları Odası'nın logosu hep karıştırılır. Geçtiğimiz yıl düzenlenen sempozyumda belediye logomuzun eksik ve zayıf yönlerini ortaya koyan bildiriler sunuldu. Bu bilimsel çalışmalar doğrultusunda değişen ve gelişen Mustafakemalpaşa'nın yeni bir logo ihtiyacı doğdu. Kentimizin birden fazla özelliğinin anlatıldığı fakat kavram sorunu oluşturmayan bir tasarımı amaçladık. Birçok çalışma değerlendirmeye alındı. Kes, yapıştır, kopyala hatasından uzaklaşmamız gerekiyordu. Bu konuda ne yapmamız gerektiğini düzenlediğimiz sempozyumlarda hep düşündük. İki yıllık bir uğraşı sonucu ortaya çıkan yeni logomuz maalesef fikir sahibi olmadan bilgi sahibi olan bazılarınca eleştirildi. Fakat samimi eleştiriler bize yön verdi. %80'in üzerinde onay alarak yeni logomuzu belirledik. Logo tasarım süreci bilimsel anlamda yapılan bir çalışma oldu. Mustafakemalpaşa'ya değer katan her şey bu yeni logoda var " dedi. 'Temalar özenle seçildi' Günümüz kriterlerine uygun yeni logonun Mustafakemalpaşa'nın tarihi, doğası, tarımı ve coğrafi özelliklerinin kırmızı, lacivert ve yeşil renklerin kombinasyonuyla uyumlaştırıldığını kaydeden Belediye Başkanı Sadi Kurtulan; "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bayrağımızın yıldızına siluet olarak eklendi. 'M' harfinin küçük tasarlanmış olması ile halkımızın mütevazi yaşamı ve saygınlığı gösterilmektedir. Halkımızın misafirperver, hoşgörülü, eğitime önem veren ve harfin lacivert rengiyle de temizliği seven yapısı ortaya konulmuştur. Lacivert aynı zamanda ikonografik olarak ağırbaşlılığın ve saygınlığın rengidir.
Mustafakemalpaşa'nın markalaşmış özellikleri olan Tümbüldek Kaplıcası, Suuçtu Şelalesi, Kirmasti Çayı, köprü, doğa ve bayrak temaları da özenle logoda yer almıştır " dedi.
Mustafakemalpaşa'nın kuruluşun yıl dönümünü kutlayan Kaymakam Mustafa Masatlı ise yeni logonun hem kentlilik bilincine hem de kentin tanıtılmasına büyük katkı vereceğine inandığını söyledi.
Kaymakam Masatlı; " Her yörenin kendi değerlerine uygun bir logosu bulunuyor. Kent dokusuna uygun, o kimliği yaşatabilen ve mesaj veren logolar önemli. Belediyemizin logosu da bu anlamda çok güzel olmuş" dedi.
http://www.dostmedya.com/haber/672682894.jpg http://www.dostmedya.com/haber/1068020385.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 05.08.2017 Saat: 10:58 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 1
Toplam Oy: 1


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


performans kremi,cialis satın al,cialis fiyatı radyo dinle mustafakemalpaşa haber son dakika haber aylak bakkal