Bilim Sanat Merkezi Yeni Binasında Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Bilim Sanat Merkezi Yeni Binasında

Üstün Zekalı ve Yetenekli Öğrencilerin Eğitim ve Öğretim Gördüğü Bilim ve Sanat Merkezi Yeni Hizmet Binasına Kavuştu.

Mustafakemalpaşa'da faaliyet gösteren ve eski ismiyle Cevdet Nesre olan Bilim ve Sanat Merkezi, İlçe Kaymakamı Mustafa MASATLI’ nın verdiği bilgiye göre Valiliğimizin onayı ile ‘Hamzabey Bilim Ve Sanat Merkezi’ olarak bu eğitim öğretim döneminden itibaren yeni hizmet yeri olan Taş Mektep de hizmet verecek. Böylece Bilim Sanat Merkezi yeni hizmet merkezine sahip olacak.
Mustafakemalpaşa Bilim Ve Sanat Merkezi Milli Eğitim Bakanlığımızın onayı ile Ülkemizde açılan ilk Bilim ve Sanat Merkezlerinden olarak, 1999 yılında ilçemizde açılmış ve 23 Ekim 2000 yılında ise Genel Yetenek Alanında 18, Müzik Yeteneği Alanında 11, Görsel Sanatlar Yeteneği Alanında 9 olmak üzere toplam 38 öğrenci ile eğitimine başlamıştı. Hizmet Binası olmadığından günümüze kadar Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulunun bir kısmında eğitim-öğretim veriyordu.
Mustafakemalpaşa Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulunun bir bölümünde eğitime devam eden Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi, bireysel eğitim alan öğrencilerin istek ve ihtiyaçlarının karşılanması bakımından yetersiz kaldığından dolayı, Valiliğimizin Onayı ile öğrenci yetersizliği nedeniyle kapanan, Hükümet Konağı olarak da hizmet vermiş olan Hamzabey Ortaokulu Binasında Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi ismiyle hizmet verecek. Böylece Bilim Sanat Merkezimiz kendisine ait yeni bir hizmet binasına kavuşurken, aynı zamanda Mustafakemalpaşa ilçesinin önemli şahsiyetlerinden olan Hamzabey’in ismi de yaşatılmış olacaktır. Üstün zekalı ve yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü Bilim ve Sanat Merkezi 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında günümüzün şartlarına uygun olarak tadilatı da tamamlanarak, Taş Mektep Binasında hizmet verecek. Karacabey ve Mustafakemalpaşa ilçelerindeki okullarına devam eden üstün zekalı ve yetenekli öğrenciler Bilim ve Sanat Merkezine okul dışında gelerek eğitim almaktadırlar. Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezinde sabah, öğle, akşam ve hafta sonu olmak üzere dört farklı zamanda eğitim yapılmaktadır. 1 Müdür, 1 Müdür Yardımcısı, 14 Kadrolu Öğretmen 90 öğrenciye hizmet veren Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin 61 ilçemizdeki okullarda, 29 ise Karacabey'deki okullarda eğitim görüyor. Bu öğrencilerin 71'de genel yetenek, 10’ü müzik yeteneği ve 9’u ise görsel sanatlar öğrencisi olarak eğitim alıyor. Diğer yandan 2017 yılında yapılan sınavlarda 12 genel yetenek ve 6 görsel sanatlar branşında üstün zekalı ve yetenekli öğrenci daha kayıt hakkı kazanmıştır.
http://www.dostmedya.com/haber/411262392.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 17.08.2017 Saat: 11:54 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla KADIN AİLE SAĞLIK
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: KADIN AİLE SAĞLIK:
Orman İşletmesi'nden anlamlı etkinlik

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


radyo dinle mustafakemalpaşa haber