SODAM’dan Milli Başarı Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

SODAM’dan Milli Başarı

SODAM’dan Milli Başarı

İlçede 1,5 yıl önce kurulan sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM), 14 sınıfta ve 17 ayrı branşta eğitim vermeye devam ederken, spor eğitimleri kapsamında büyük bir başarı elde edildi.
İlçeye bağlı dere mahallede 1 Ocak 2016 tarihinde kurulan ve Romanların sosyal hayata entegrasyonunu amaçlayan SODAM eğitim merkezi, 1,5 yıldır çeşitli branşlarda eğitim veriyor. Birbirinden farklı 17 ayrı branşta verilen eğitimlerin spor branşında eğitim alan Ruhi Can Okurlar, bilardo kategorisinde Milli Takım oyuncusu olmayı hak ederek büyük bir başarıya imza attı.
SOSYAL HAYATA ENTEGRE OLUYORLAR
İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı nın verdiği bilgilere göre, İlçe Kaymakamlığınca Ocak 2016 tarihinde faaliyete geçirilen Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM), 14 sınıfta 17 farklı kurs veriyor. Açılan Spor Kursunda bilardo başta olmak üzere çeşitli branşlarda da eğitim veriliyor. Spor kursları ile öğrencilerin sporu sevmesi, okullarına devamlılığının sağlaması, kötü alışkanlıklardan uzak durmaları, sosyal hayata entegre olmaları, geleceğe dair plan yapabilmelerinin sağlanmayı ve diğer vatandaşlar tarafından dışlanıldıkları düşüncesinin ortadan kaldırması sağlanıyor.
BAŞARILAR ARKA ARKAYA GELİYOR
Konu ile ilgili açıklama yapan Kaymakam Mustafa Masatlı, “Yaklaşık 18 aydır bilardo eğitimi alan öğrencilerimiz; 21 ile 24 Nisan 2016 ve 12 ile 16 Ekim 2016’da Antalya’da düzenlenen Türkiye Pool Bilardo Şampiyonasında Yıldızlar kategorisinde yarışarak her iki etapta da 2.lik ve 3.lük kupası ve madalyalarını almaya hak kazanmışlar ve genel klasmanda Türkiye 2.liğini ve 3.lüğünü korumuşlardır. Yine 2 ila 5 Mart 2017’de Antalya’da düzenlenen Türkiye Pool Bilardo Şampiyonasının 1. Etabına da katılan öğrencilerimiz daha iyi başarı sergileyerek; 8 top branşında Yıldız Kadınlar kategorisinde 3.lük kupa ve madalyasını almaya, U17 Yıldız Erkekler kategorisinde ise 1.lik ve 2.lik kupa ve madalyasını almaya hak kazanmışlardır. Öğrencilerimizden Ruhi Can Okurlar, 31 Temmuz ile 8 Ağustos tarihleri arasında Hollanda’ da düzenlenen Avrupa Şampiyonasına katılarak U17 Kategorisinde Ülkemizi Milli Sporcu olarak temsil edecek 2 sporcudan 1’i olmayı hak kazanmıştır. Aynı zamanda öğrencimiz, Türkiye Bilardo Federasyonunun kuruluş tarihinden bu yana U17 kategorisi Pool Branşında ilk Milli Sporcusu da olmuştur. Yine öğrencilerimiz Mutlu Uymak ve Serhat Kunduzcu da 2017 Aralık ayında talep geldiği takdirde Milli Sporcu olarak Ülkemizi temsil edeceklerdir. Böylelikle, yeterli eğitimle birlikte gerekli ilgi, sevgi ve şefkat gösterildiğinde çocuklarımızın büyük başarılara imza atacakları görülmektedir.Tüm çocuklarımıza başarılar diliyorum” dedi. http://www.dostmedya.com/haber/872556740.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 24.08.2017 Saat: 12:33 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


radyo dinle mustafakemalpaşa haber