Uyuşturucu ile Mücadele Her Yönüyle Sürüyor Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Uyuşturucu ile Mücadele Her Yönüyle Sürüyor

Uyuşturucu ile mücadele kapsamında, bir yandan üreten ve satanlarla mücadele edilirken, bir yandan da uyuşturucu talebinin azaltılmasına yönelik çalışmalar hızla devam ediyor.

Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa MASATLI’nın verdiği bilgiye göre; Mücadelenin talep yönüyle ilgili olarak daha önceden uygulamaya başlanan ve sonuçlanan ‘Bağımlı Olma, Bağımsız Ol Projesi’ kapsamında öğrenciler, veliler, kamu görevlileri bilgi ve bilinçlendirilmiştir. Bu projenin devamında tüm toplum katmanlarını da içerisine alan ve herkesimin destek verdiği ‘Bağımlılığa Karşı Yok Olmasın Geleceğimiz Projesi’ uygulanmaya devam etmekte olup, proje süresi 2 yıldır.
Tüm bunlar yapılırken konunun arz tarafı ile ilgili olarakta Emniyet ve Jandarma Görevlileri marifetiyle etkin asayiş ve güvenlik uygulamaları sonucu son iki aylık dönemde;
Toplam 60 farklı yerde yapılan operasyonlar sonucu; 140.3 kg esrar, 22,52 gr metamfetamin, 20,72 gr sentetik konnabinoid, 0,3 kg kenevir tohumu, 2928 kök hintkeneviri bitkisi, 9 adet payp diye tabir edilen metamfetamin içiminde kullanılan cam düzenek ele geçirilmiş, uyuşturucu maddelerle ilgili 64 şüpheliye yasal işlem yapılmış, 4 şüpheli uyuşturucu madde ticaretinden tutuklanmıştır.
Ayrıca bu operasyonlarda 8 adet tabanca, 40 adet tabanca fişeği, 3 adet av tüfeği, 15 adet av fişeği, 4 adet kuru sıkı tabanca, 36 adet ses fişeği ele geçirilmiş, bu olaylarla ilgili 25 şüpheyle yasal işlem yapılmış bir şüpheli de silahlı yaralama olayından tutuklanmıştır.
Tüm bu çalışmalara ilave olarak Mustafakemalpaşa’da tüm kurum ve kuruşların iştirakıyla Uyuşturucu Eylem Planı hazırlanmış ve uygulama aşamasına gelmiştir.
http://www.dostmedya.com/haber/1491626166.jpg http://www.dostmedya.com/haber/1855140812.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 29.08.2017 Saat: 11:52 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


radyo dinle mustafakemalpaşa haber