İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı Öğretmenlerle Buluştu Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı Öğretmenlerle Buluştu

İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı Öğretmenlerle Buluştu..2017-2018 Eğitim Öğretim yılı hazırlık ve seminer çalışmaları bağlamında ilçe kaymakamı öğretmenlerle toplantı yaptı.Toplantı 12 Eylül Salı günü iki oturum halinde yapıldı. Sabah 09:30 – 10:30 saatleri arasında ortaöğretim (lise) öğretmenlerine, 14:00 – 15:00 saatleri arasında ise okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğretmenlerine yönelik yapıldı.

Toplantıya ilçe milli eğitim müdürü Mustafa Efe, şube müdürü, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

İlçe milli eğitim müdürü Mustafa Efe yeni eğitim öğretim yılının hazırlık ve seminer çalışmalarının hayırlara vesile olmasını dileyerek konuşmasın başladı. Ve şöyle devam etti;

“05 Eylül – 15 Eylül tarihleri arasında okulların eğitim ve öğretime açılma arifesinde okullarımızda seminer çalışmaları, eğitim ve öğretime hazırlık çalışmaları, zümre toplantıları, şube öğretmenler zümresi ve yıllık plan çalışmaları yapmaktasınız.

Bakanlığımızın uzun zamandan beri yürüttüğü müfredatı yenileme çalışmaları belli bir aşamaya gelmiş ve 2017-2018 öğretim yılında 1-5. Ve 9. Sınıflarda ilk defa bu sene okutulmaya başlanacak olup bu bağlamda 51 program yenilenmiştir. Gelecek eğitim öğretim yılında ise tüm sınıfların müfredatı yenilenmiş olacaktır.” Dedi ve ekledi

“Yenilenen müfredatın başarıya ulaşması, siz değerli öğretmenlerimizin kalben ve ruhen yeni müfredatı içselleştirip uygulamasına bağlıdır. Bu bağlamda tanıtım sunusunu ve tanıtım broşürünü izleyip okumalısınız. Branşlarımızla ilgili yenilenen müfredatla ilgili kararları zümrelerimizde karar haline getirmeli ve yıllık planlarımızı da buna göre yapmalıyız. Bu konuda siz değerli öğretmenlerimize güvenimiz ve inancımız tamdır.

Bu bağlamda hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” Dedi.

Daha sonra kürsüye İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı geldi.
Kaymakam Mustafa Masatlı; Yeni eğitim öğretim yılında görev yapacak tüm eğitim çalışanlarına başarılar dilerken emekli olanlara yeni hayatlarında sağlık afiyet temennisinde bulundu. Ayrıca yeni atanan öğretmenleri de unutmayan Kaymakam onlara hoş geldiniz diyerek konuşmalarına başladı.

Kaymakam konuşmalarında öğretmenlik vazifesinin değerinden bahsederken öğrenci-veli konseptinin zamana göre değiştiğini bu yeni duruma empati kurarak kendimizi adapte etmemiz gerektiğini söyledi.

Bağımlılıktan bahseden Kaymakam Mustafa Masatlı, uyuşturucu çeşidinin eskiden bir-iki olduğunu günümüzde ise bu sayının çok arttığını söyledi. Bağımlılığın önüne geçilmesi için tek taraflı çalışmaların yeterli olmayacağı öğretmenlere de bu konuda önemli görevler düştüğünü dedi ve şöyle devam etti: "Bağımlılık sadece madde bağımlılığı değil aynı zamanda teknoloji bağımlılığı da var. Teknoloji bağımlılığının önüne geçmek için öğrencileri yazmaya-okumaya-muhakeme etmeye teşvik etmeliyiz. Bu bağlamda "Okul Güvenliği Projesi"nden bahseden Kaymakam Masatlı okul polisi uygulamasına devam edilecek” dedi.

Gönül Elçileri Projesini (engelli çocuklar, yetim çocuklar, parçalanmış aileler, şehit çocukları, boşanmış aile çocukları) anlatan Kaymakam bu gruptaki öğrenciler için pozitif ayrımcılık istedi.

Okullarda meydana gelen disiplin olaylarından, taşımalı eğitim konusunda servis denetimlerinden, okul aile birliği olan idarelerin münasebetlerinden , okullarda bulunan kantinlerindaha titiz ve kurallara uygun işletilmesi hususundan ve 15 Temmuz darbe girişiminin ülke için ne büyük zarar verdiğini özelliklede eğitime verdiği zarardan bahseden Kaymakam Mustafa Masatlı öğrencilerimizi "milli, manevi değerlere bağlı birer vatansever olarak yetiştirmeliyiz" dedi ve şöyle ekledi; ‘bu ülkede yaşayacak, yaşlanacak ve bu ülkede ölecek insanlara ihtiyaç var’.

Son olarak Kaymakam Mustafa Masatlı 2017-2018 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını ve yapılacak çalışmalarda herkese başarılar diledi. http://www.dostmedya.com/haber/1886267425.jpg http://www.dostmedya.com/haber/2036030116.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 14.09.2017 Saat: 10:55 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


radyo dinle mustafakemalpaşa haber