Şehit ve gazi aileleri Mustafakemalpaşa'da buluştu Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Şehit ve gazi aileleri Mustafakemalpaşa'da buluştu

Mustafakemalpaşa ve Karacabeyli şehit aileleri ve gaziler, Bursa Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen kahvaltıda buluştu.

Mustafakemalpaşa Yunus Tesisleri'ndeki kahvaltılı toplantıya; Bursa Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Erkut Öneş, Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı, Karacabey Kaymakamı Yusuf Gökhan Yolcu, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet Böberci, Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Er, şehit ve gazi dernekleri temsilcileri katıldı.
Mustafakemalpaşa ve Karacabey'de yaşayan şehit ve gazi ailelerini kaynaştırmak amacıyla yapılan programın açılışında konuşan Bursa Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Erkut Öneş, devletin tüm kurumları olarak her zaman şehit ve gazi yakınlarıyla birlikte olduklarını söyledi.
Öneş: " İki ilçede geçmişten bugüne 31 şehit ve 178 gazimiz var. Kahramanlarımızın geri bıraktığı ailelerinin her ferdi hem devletimizin hem de milletimizin koruması altındadır. Sayın Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya'nın selamlarını sizlere iletiyorum. Bu vatan için sizin yaptıklarınızın üzerine biz devlet olarak ne yapsak azdır." dedi. 'Bedel ve ülkü birliği' Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise şehit ve gazilerin al bayrağın temsil ettiği manayı millete her zaman hatırlattıklarını belirtti.
Başkan Kurtulan: " Bir toprağın vatan olması iki şeyle kaimdir. Biri ödenen bedel, ikincisi de o bedelle geleceğe taşınan ülküyle gerçekleştir. O bedeli ödeyen bir ecdadın torunlarıyız.
Anadolu'yu yurt yapan Sultan Alparslan'dan başlayarak, 15 Temmuz ihanetine kadar geçen süre içinde canlarını bu topraklar için feda etmiş şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize esenlikler diliyorum. Bu vatan toprağının sahip olduğu güzellikleri geleceğe aktaran en değerli canlılar sizlersiniz. Şehit ve gazi yakınlarına verilen her desteğin devletimizin katkısı ve milletimizin vefasıyla gerçekleştiğini görmek bizim için büyük bir mutluluk. Al bayrağın temsil ettiği manayı bizlere hatırlatıyorsunuz. Bu onur ve gurur sizlerin nesiller boyunca kazanacağı en büyük şan ve şeref. Bizlerde devletimizin bütün kurumları olarak sizlerin yanında olmak için üzerimize düşen görevi yerine getirme gayretindeyiz. Şehitlik hakkında herkes bir şey söyler. Fakat en güzelini Hz. Ali (r.a.) şu sözlerle dile getirmiştir; " Ben kim, şehitlik kim." İşte şehitlik, gıptayla gösterilen bu derecede onurlu bir mertebe. Sizlerin yanında olduğumuz bu özel günün hazırlanmasında emeği geçen Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Şehit ailelerimize ve gazilerimize, bizleri de yanlarında bir kardeş olarak gördükleri için minnettarım. Son olarak dün sabah saatlerinde tedavi gördüğü hastanede hakka yürüyen Bursalı şehidimiz Onbaşı Daha Çelik'e Allah'tan rahmet, ailesine ve ulusumuza baş sağlığı diliyorum." dedi.
Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı da konuşmasında: " Bin yıldan beri bu coğrafyada yaşamımızı sürdürüyoruz. Bunun bedelini hala ödüyoruz. Ancak şu iyi bilinsin ki bu topraklar bizim için kutsaldır. Herkes hesabını yaparken buna göre yapmak zorunda. Bu millet aynı zamanda hangi coğrafyada olursa olsun bir mazlumun sesini duyunca topyekun yardım elini uzatıyor. Şehitlerimiz, gazilerimiz ve aileleri hepimizin baş tacıdır. Devlet olarak bunun bilincinde olarak gereğini her zaman yapacağız." dedi.
Bursa Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü'nün şehit ve gazi aileleri buluşmasının önümüzdeki günlerde de devam edeceği bildirildi.
http://www.dostmedya.com/haber/354821892.jpg http://www.dostmedya.com/haber/891822071.jpg http://www.dostmedya.com/haber/13933390.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 13.10.2017 Saat: 11:07 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG