Yöresel ürünler pazara çıkıyor Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Yöresel ürünler pazara çıkıyor

Mustafakemalpaşa'nın ekonomik ve ticari hayatına değer katan yöresel ürünler, ilk kez düzenlenen bir sergiyle Türkiye gündemine taşınıyor.

Başta Mustafakemalpaşa Tatlısı olmak üzere salçalık biber, domates, kırmızı biber ve süt üretiminde son yıllarda bölgenin lokomotifi konumuna yükselen Mustafakemalpaşa, kırsal kalkınmanın temeli olan doğal gıda ürünlerinden orman ürünlerine kadar sahip olduğu tüm yerel lezzetleri, 'Yöresel Ürünler Tanıtım Günleri' kapsamında gün yüzüne çıkarıyor.
Mustafakemalpaşa Belediyesi'nin öncülüğünde 'Elimizden Yöremizden' sloganıyla gerçekleştirilen mini fuar niteliğindeki organizasyon, 21-22 Ekim tarihlerinde Adnan Menderes Meydanı'nda kapılarını açacak.
Etkinlik hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, kırsalda yetişen ürünlerin tanıtım ve satışının sağlanarak yeni pazarlarla bağ kurulması amacıyla yapılan Yerel Ürünler Sergisi'nin üretici ve alıcıyı buluşturarak bölge ekonomisine ciddi bir hareketlilik kazandıracağını söyledi. 'Ürünlerimizin değeri artacak' Ekonomisi büyük ölçüde tarım ve hayvancılığa dayanan Mustafakemalpaşa'nın dayanıklı gıda ürünlerinin yanı sıra geleneksel ev lezzetlerine de sahip olduğunu hatırlatan Başkan Sadi Kurtulan; " Bölgemizde üretim mekanizmasının iki boyutu var. İlkini dayanıklı gıda ürünleri oluşturuyor. Bereketli topraklarımızda yetişen sebze, meyve, ceviz ve asma yaprağı gibi çeşitli lezzetler paketlenerek üreticiye sunuluyor. Üretimin diğer boyutunda ise organik lezzetler var. Karaoğlan'ın kuru fasulyesi, Akçapınar'ın kara inciri, Onaç ve Dorak'ın defnesi gibi daha bir çok yerden toplanan yüzde yüz doğal ürünlerle birlikte kasnak ve yayık gibi orman ürünlerinden elde edilen ev araç gereçleri de bu sergide yerini alacak. Yöresel Ürün Tanıtım Günleri, kıyıda köşede kalmış yerel lezzetlerin coğrafi işaretler başta olmak üzere benzeri belgelendirmelerle tescil edilmesine ve daha geniş pazarlarda değer bulmasına yardımcı olacak. Tüm üreticilerimizi bu sergiye davet ediyoruz" dedi.
Organizasyon kapsamında katılımcılara ücretsiz stant sağlayacaklarını dile getiren Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, yöresel ürünlerin tanınırlığını arttıracak serginin hem üreticiler hem de kooperatifler için bir vitrin olacağını sözlerine ekledi.
Mustafakemalpaşa 1. Yöresel Ürünler Tanıtım Günleri'nin açılışı, 21 Ekim Cumartesi günü saat 11.00'da Adnan Menderes Meydanı'nda yapılacak.
 
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 16.10.2017 Saat: 11:12 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG