Meslek odaları yatımlardan memnun Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Meslek odaları yatımlardan memnun

Meslek odaları yatımlardan memnun

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, meslek odalarının temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda, Mustafakemalpaşa'da yürütülen yatırımlar ve projeler hakkında bilgiler verdi.
Mustafakemalpaşa'daki kanaat önderleri ile buluşma etkinliklerine devam eden Başkan Sadi Kurtulan, muhtarların ardından oda ve kooperatif başkanlarıyla Öğretmenevi'nde düzenlenen bilgilendirme toplantısında buluştu.
Programda yaptığı konuşmada Mustafakemalpaşa'nın yıllarca çözüm bulunamayan en büyük sorunu olarak nitelendirdiği altyapıya bu dönemde el atıldığını söyleyen Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, içme suyu depolarının yenilenmesinden sosyal yaşam alanlarının artırılmasına kadar bir çok projenin sürdüğünü belirtti. Altyapıya çözüm zamanı Başkan Sadi Kurtulan:" 40 yıl ötelenmiş bir altyapı sorunu var. O zaman nüfus 20 bin civarındaydı, şimdi 100 bine ulaştı. Bu nüfus 131 mahallede bir uçtan bir uca 70 km'lik coğrafyada yaşıyor. Altyapı projelerimizi 250 bin nüfusa göre hazırlıyoruz. Su, kanalizasyon, yağmur suyu ve atık suyu gibi imalatların her biri etaplar halinde hayata geçiriliyor. Atık Su Arıtma Tesisi'nin %80'ler civarında inşaatı bitti. Katı Atık Aktarma İstasyonu'nu hizmete aldık ve günlük 80 ton çöp Bursa'ya naklediliyor. Karşıyaka'daki en büyük sıkıntı olan vahşi depolama sahası da bu projenin devreye girmesiyle çözüldü. O alan şimdi rehabilite edilerek ağaçlandırılacak." dedi. Su kapasitesi artıyor Mustafakemalpaşa'nın içme suyu potansiyelini arttıran iki adet su deposu inşaatının hızla sürdüğünü kaydeden Başkan Kurtulan: " Oğlak Tepe ve Lalaşahin Mahallesi'nde 600 ve 300 tonluk ihtiyaca artık cevap vermeyen su tesisleri vardı. Bunları yıktık. Şimdi birine 10 bin diğerine ise 5 binlik su kapasiteli depolar yapıyoruz. Su sıkıntısını artık çekmeyeceğiz. Su kapasitesi 21 bin tona kadar yükselecek. 25 km mesafede bulunan Söğütalan Suçıkan Mevkii'ndeki suyu da merkeze getiriyoruz. 1 km'lik bir çalışma bölgesi kaldı. Su iletim hatları da bir bir elden geçiriliyor." diye konuştu.
Mustafakemalpaşa'da ulaşıma nefes aldıracak 3. köprüde imalatın devam ettiğini dile getiren Başkan Sadi Kurtulan, özellikle Bursa Caddesi'nde yoğunlaşan trafik akışını da yeni otoparklarla çözeceklerini ifade etti. Sosyal yaşama yeni tesisler Sosyal yaşam merkezlerindeki son durum hakkında da bilgiler veren Belediye Başkanı Sadi Kurtulan: " Spor ve kültürün buluşma noktası olacak Gençlik Merkezi projemiz yükseliyor. Kule Restoran'ın da ihalesi bitti. Bu iki nitelikli tesisi hizmete sunacağız. Ayrıca Suuçtu Şelalesi de artık yeni yüzüyle hizmete girdi. Bu tabiat harikasını doğaya uygun ve insanların yeme-içme ihtiyaçlarını karşılayabileceği tesislerle donattık." dedi.
Belediye Başkanı Sadi Kurtulan toplantının ardından meslek odaları temsilcilerine Suuçtu Şelalesi, Katı Atık Aktarma İstasyonu, Arıtma Tesisi, Gençlik Merkezi ve 10 binlik su deposunu gezdirdi.
Prestij yatımları yerinde görme imkanı bulan meslek odaları ve kooperatif başkanları Belediye Başkanı Sadi Kurtulan'a memnuniyetlerini iletti. http://www.dostmedya.com/haber/353075268.jpg http://www.dostmedya.com/haber/1019329468.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 23.10.2017 Saat: 10:27 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


radyo dinle mustafakemalpaşa haber