Uyuşturucu ile Mücadele İlçe Eylem Planı Uygulanmaya Başlandı. Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Uyuşturucu ile Mücadele İlçe Eylem Planı Uygulanmaya Başlandı.

Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı Koordinasyonunda Uyuşturucu ile Mücadele İlçe Eylem Planı hazırlanarak uygulanmaya başlandı.

Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa MASATLI’ nın verdiği bilgiye göre:
2017-2019 yıllarını kapsayan 2 yıllık hedeflerini belirleyen Uyuşturucu ile Mücadele İlçe Eylem Planı ile; İlçemizde uyuşturucu kullanımı ve satışını en aza indirmek, uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara ve bu maddeleri kullananlara yasal işlem yapmak, uyuşturucu madde kullanımı konusunu kamuoyu gündeminden çıkarmak, arza yönelik mücadelede maddenin İlçemize girişinin engellenmesine yönelik tedbirlerin arttırılmasına, madde kullanımının tüm nüfus açısından önlenmesine ve risk gruplarının korunmasına öncelik verilerek suçtan arınmış güvenli bir toplumun gelişimine, geleceğine güven ve umutla bakabilen, toplumsal barış ve aile içi barışın mümkün olduğu bir ortamda, karamsar yarınlara değil aydınlık yarınlara bir amaç ve idealle bakabilen, geleceğimizi emin ellere teslim edebileceğimiz bedensel, zihinsel, ruhsal, duygusal ve sosyal yönlerden sağlıklı, bağımsız, yaratıcı, üretken, nitelikli çocuklarımızın ve gençlerimizin yetiştirilmesine katkı sağlamak amaçlanmaktadır. Eylem Planı öncesinde de Maddeye Bağımlı Olma Hayata Bağlı Ol Projesi ve hala büyük bir titizlikle uygulaması devam eden Her Türlü Bağımlılığa Karşı Yok Olmasın Geleceğimiz Projesi devam etmektedir.
Bu doğrultuda İlçemizde de; Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı, Mustafakemalpaşa Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Toplum Sağlığı Merkezi, İlçe Müftülüğü, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İlçe Sosyal Hizmet Merkezi, İlçe Sosyal Güvenlik Merkezi, Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Mustafakemalpaşa Esnaf ve Sanat Odası Başkanlığı, Bursa Merkez ve İlçeleri Roman Dernekleri Federasyonu Başkanlığı, Sivil Toplum Kuruluşlarından oluşan Uyuşturucu ile Mücadele İlçe Kurulu oluşturulmuştur. 6 aylık dönemler halinde toplanacak olan Kurulunun amacı, uyuşturucu ile mücadele sürecinde mevcut durumu tespit etmek ve hazırlanan eylem planı kapsamında uygulanması gereken faaliyetlerin ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği ve koordinasyon içerisinde yürütülmesini ve takibini ilçe düzeyinde sağlamaktır. Uyuşturucu ile Mücadele İlçe Eylem Planının ve İlçe Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu sekretaryası İlçe Toplum Sağlığı Merkezince yürütülecektir.
İlçe Kaymakamı Mustafa MASATLI’ nın bilgilendirmesinin ardından Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planının sunumu yapıldı. Yapılan sunumda; uyuşturucu ile nasıl mücadele edilebileceği, kamu kurum ve kuruluşlarına, okullarda öğretmenlere, Sivil Toplum Kuruluşlarına, ailelere düşen görevlerden bahsedilmiştir. Sunumun ardından katılımcıların görüş ve önerileri alındı.
Programa; İlçe Kaymakamı Mustafa MASATLI, Başbakan Danışmanı Metin ÖZÇERİ, İlçe Emniyet Müdürü Ümit GÜNER, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa ER, Mustafakemalpaşa Belediye Yetkilileri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa EFE, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Fehime Esra ASUTAY, İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr.Onur SEZER,İlçe Müftüsü Ahmet YAYLALI, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ekrem UĞURLU, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dursun DEMİRCİ, İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Osman KAHRAMAN, İlçe Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Orhan GENÇER, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı Genel Sekreteri Birol DENİZ, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin KAHRAMAN, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin TUNCER, Organize Sanayi Bölge Müdürü Alaattin ÜÇOK, Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Rahmi TURA, Sivil Toplum Kuruluşları, Okul Müdürleri, Sınıf Öğretmenleri ve Rehber Öğretmenleri katıldı. Uygulama ile ilgili Kurul Üyeleri tekrar değerlendirme yaparak uygulama başlatıldı.
http://www.dostmedya.com/haber/2071602971.jpg http://www.dostmedya.com/haber/132598084.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 24.10.2017 Saat: 11:19 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG