Ulaşım yatırımlarında kamulaştırma müjdesi Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Ulaşım yatırımlarında kamulaştırma müjdesi

Ulaşım yatırımlarında kamulaştırma müjdesi

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ve Karayolları 14. Bölge Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu ile birlikte bölgedeki ulaşım yatırımlarını inceledi.
Karayolları heyeti ile birlikte yapımı devam eden OSB-Güllüce Kavşağı, Tatkavaklı Kavşağı, Lütfiye Çevre Yolu ile eski Bursa güzergahı ve Terminal yürüyüş yolunda yapılan incelemede, kamulaştırma çalışmaları masaya yatırıldı.
Ziyarette konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, ulaşım yatırımlarının sürdürülmesi için kamulaştırma işlemlerine acil çözüm bulma kararı aldıklarını belirtti. 'Yatırımlar durmayacak' Milletvekili Şahin: " Üç buçuk yıl önce yaptığımız ziyarette, Mustafakemalpaşa OSB'de giriş-çıkış trafiğinin çok aksadığını, kazalara mahal verdiğini ve trafiğin kesintiden dolayı düzenli akmadığını gördük. Akabinde Tatkavaklı'da da ciddi bir birikme olduğu ve buralara köprülü kavşak yapılması konusunda bir karar birliğine varmıştık. Bakanlığımızda bu bölgelere gerekli yatırımların yapılması kararını aldı ve ihalesini yaptı. Lakin kamulaştırma ile ilgili bir takım sorunlarla karşı karşıya kalıyoruz. Yerinde incelemelerimizi yaptık, çok yakın bir zamanda Güllüce-OSB Kavşağı'nı hizmete açacağız. Burada mahalle sakinlerinin yan yolun giriş güzergahının devam etmesi yönünde talepleri oldu. Bölge Müdürlüğümüz bu talebi değerlendirecek. Tatkavaklı Kavşağı ise Mustafakemalpaşa'nın kuzey batı istikametine geçişini ve diğer mahallelere ulaşımını sağlayan önemli bir kavşak. Kamulaştırma sorunlarının giderilmesi ile ilgili hem Kamulaştırma Dairesi hem de belediye ve ilçe başkanlarımız burada arazisi bulunan vatandaşlarımızla rıza öncelikli olarak iletişim halindeler. Çünkü rıza ile muvafakat alma yöntemi ondan sonrada kamulaştırma ile ilgili karar var. Mahkemeye gitmeden, yerin bedelini tam ödeyerek bu kavşakların tamamlanması için çalışmayı başlatacağız. Sürecin kesintiye uğramaması lazım. Biz elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Yine Devecikonağı istikametinde Lütfiye yolu üzerinde 2 km'lik bir çevre yolu var. Bu çevre yolunun yapımı bir yıl önce tamamlandı. Bu bölgenin alt ve üst yapısı, istinat duvarları yapıldı. Burada da yolun hem giriş hem de çıkışında arazi sahiplerinin kamulaştırmaya itiraz etme durumu var. Bunları da çözeceğiz. Bu yol vatandaşımıza, şehrimize lazımsa yapılacaktır. Bu arada eski Bursa yolunun belli bölümünde de belediyenin yapmış olduğu yol genişletme çalışmalarına istinaden kamulaştırmalar vardı. Karayolları uhdesinde bulunan bu yol içinde bir karara varmış olduk. Gerekli yazışmaları ve izinleri alarak bu 2 km'lik yolu da genişleterek, kaldırımları yapacağız." dedi. 'Ulaşım ağı güçleniyor' Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise OSB ve Tatkavaklı kavşak çalışmalarındaki aksaklıkların tespit edildiğini ve işlemlerin hızlanması için gerekli adımların atılacağını söyledi.
Ulaşımdaki hizmet ağının yeni yatırımlarla güçlendiği kaydeden Başkan Kurtulan; " Yol, medeniyet demektir. Bu anlayışla hükümetimize Mustafakemalpaşa'ya ulaşım konusunda yaptığı yatırımlar için minnettarız. Bu iki kavşakla birlikte alternatif bir yol olan eski Bursa güzergahında da genişletme çalışmaları yapılması ve Lütfiye Mahallesi'ndeki çevre yolunun da sağlıklı bir şekilde hizmete sunulması için tespitlerimizi yaptık. Mustafakemalpaşa en kısa zamanda bu hizmetleri alacak." dedi.
Ulaşımdaki yatırımları takip ettiklerini söyleyen AK Parti İlçe Başkanı Sadettin Akkoyunlu da yaptıkları istişarelerde gerek köprülü kavşakların gerekse de bağlantı ve çevre yolundaki kamulaştırma sorunlarını çözeceklerini dile getirdi.
http://www.dostmedya.com/haber/1961728598.jpg http://www.dostmedya.com/haber/205700025.jpg http://www.dostmedya.com/haber/1688242249.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 25.10.2017 Saat: 11:01 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG