PAŞADER yatırımları gezdi Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

PAŞADER yatırımları gezdi

PAŞADER yatırımları gezdi

Bursa Mustafakemalpaşalılar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyeleri (PAŞADER), Mustafakemalpaşa’da altyapı, çevre ve sosyal yaşam alanlarında süren yatırımları yerinde inceledi.
PAŞADER Başkanı Kıvanç Atmaca ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte 40 kişilik kafileyi, doğa dostu tesislerle buluşan Suuçtu Şelalesi ve Tabiat Parkı’ndaki kahvaltıda ağırlayan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, misafir heyete yapımı devam eden su depoları, gençlik merkezi, atık su arıtma tesisleri ve katı atık aktarma istasyonunu gezdirdi.
Projeler hakkında PAŞADER’e bilgiler veren Başkan Sadi Kurtulan, 10 ve 5 binlik su depolarıyla bölgedeki içme suyu kapasitesinin 17 kat artacağını söylerken, Söğütalan ve Bostandere’den şehir merkezine getirilecek iletim hatlarıyla da su potansiyelini daha da artıracaklarını belirtti. Altyapıda çözüm zamanı Mustafakemalpaşa’nın başlıca sorununun altyapı olduğunu kaydeden Başkan Kurtulan: “ Bu işin başı atık su arıtma tesisleriydi. 100 dönümlük alanda kurulan bu tesisin yapımı tamamlanmak üzere. Yine bu arazi üzerine çöp aktarma istasyonunu kurduk. Günde 80 tonluk atık Bursa’ya naklediliyor. Yıllarca vahşi depolama alanı olarak kullanılan Orta Mahalle’deki çöp bölgesini yeşillendiriyoruz. Köy statüsünden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinde de paket arıtma tesisleri kuracağız. Artık ihtiyaca cevap vermeyen su iletim hatları da etaplar halinde elden geçiriliyor. Oğlak Tepe’de 10 bin, Lalaşahin’de ise 5 binlik su depolarının yapımında sona yaklaşıldı.” dedi. ‘Sosyal yaşam değerleniyor’ Mustafakemalpaşa’nın sosyal yaşamına değer katan projeleri hayata geçirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Sadi Kurtulan şöyle konuştu: “ Uzun yıllar atıl kalmış bölgeleri canlandırıyoruz. Gençlik Merkezi Sosyal Yaşam ve Spor Tesisleri, 37 dönümlük bir alanda hızla yükseliyor. Bu projenin içi, kültür merkezinden sinemaya, spor ve kurs alanlarından yüzme havuzuna kadar birçok aktivite salonu her yaştan insanımızın ihtiyacını karşılayacak şekilde donatılıyor. Yine yıllarca ihmal edilmiş bir bölge olan Suuçtu Şelalesi bu dönemde hayat buluyor. 12 ay boyunca turizm bölgesi olan bu tabiat güzelliğini doğaya uygun tesislerle bütünleştirdik. Suuçtu’ya gelen herkes artık yeme-içme ihtiyaçlarını burada karşılayabilecek. Son olarak bu bölgeye elektrik hattı getirmek için çalışmalarımızı hızlandırdık. Kirmasti Deresi, Mustafakemalpaşa’mızın can damarı ve değerlendirilmesi gerekiyor. Bu amaçla hazırladığımız Kule Kafe ve Rekreasyon Projesi’ni etaplar halinde hayata geçiriyoruz. Geçmiş yıllarda derenin ıslahı için çalışmalarımızı yapmıştık. Şimdi sıra kule kafenin inşaatına geldi. Bu projemizin ihalesini de bitirdik. Gençlik Merkezi ve Suuçtu’nun ardından yakın bir zamanda Mustafakemalpaşa güzel bir sosyal yaşam alanına daha kavuşacak.” ‘Değişim süreci hızlandı’ PAŞADER Başkanı Kıvanç Atmaca ise Mustafakemalpaşa’nın son yıllarda kabuğunu kıran yatırımlara kavuştuğunu dile getirdi.
Altyapı ve çevre gibi ihtiyaçların hızla çözülmesinden mutluluk duyduklarını kaydeden Atmaca: “ Başkanımızla birlikte Mustafakemalpaşa’mızım değişim süreci hızlandı. İnsanlarımızın birçok özleminin karşılandığını görmekten dernek olarak mutluyuz.
Özellikle hemşerilerimizin yaşamına pozitif bir enerji katacak yeni tesisler son derece önemli yatırımlar. PAŞADER olarak yapılacak her hizmete destek vermeye devam edeceğiz.” dedi.
http://www.dostmedya.com/haber/1513143050.jpg http://www.dostmedya.com/haber/544095186.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 08.11.2017 Saat: 10:55 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 1
Toplam Oy: 1


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


performans kremi,cialis satın al,cialis fiyatı radyo dinle mustafakemalpaşa haber son dakika haber aylak bakkal