Öğrenciler yazarla buluşuyor Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Öğrenciler yazarla buluşuyor

İlçenin Organize Sanayi Bölgesi’nin katkılarıyla Kültür Sanat Derneği, Yunus Emre ilkokulu öğrencilerini kitapla ve yazarla buluşturdu

Mustafakemalpaşa Kültür ve Sanat Derneği’nin geliştirdiği ilçe ve köylerdeki ilkokul ve ortaokul öğrencilerini yazarla buluşturma projesi devam ediyor. İlkokullarda yapılan etkinliklerde, Yazar Nadide Utku, Yunus Emre İlkokulundaki öğrencilerle buluştu. 2 gün süre ile öğrencilerin tümü yazarla buluşturularak söyleşi yapıldı ve kitaplar imzalandı.
Bu çalışmaya ilçenin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de destek verdi.
Çocuk kitapları yazarı ve Patikalar dergisi dil denetmeni Nadide Utku’nun yazdığı İncili Nine, Masal Rüzgarı, Müzedeki Sandık, Bukalemun Buki, Ağaç Evi ve Oyuncak Ülkesi kitapları 1’nci.2’nci. 3’ncü ve. 4’ncü sınıftaki öğrencilere dağıtıldı ve yoğun ilgi gördü.
Etkinlikle ilgili konuşan Kültür ve Sanat Derneği başkanı Kekil Şimşek yaptığı açıklamada, “Dört yıldır bu projeyi çeşitli okullarda uyguluyoruz. Yunusemre İlkokulunda yaptığımız bu çalışmaya destek veren Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kuruluna, Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akdemir’e ve Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Allaatin Üçok’a katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bizi okulunda misafir eden Okul Müdürü Mustafa Bulut ve Müdür Yardımcılarına ve tüm öğretmenlere ve çalışanlara, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe’ye ve kadrosuna, ve tabi ki bizimle ilçemize kadar gelen yazarımız Nadide Utku’ya teşekkür ederim” dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe ve Organize Sanayi Bölge Müdürü Alaattin Üçok’da etkinliği yakından takip etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe yaptığı konuşmada, “Bu etkinliğin çocuklarımızın kitap okumaları açısından çok önemli. İlk defa bu okulda öğrencilerin kitap ve onun yazarıyla birlikte buluşuyor. Ellerine aldıkları kitabın yazarının şu anda karşılarında oturduğunu ve aldıkları kitabın yazarı tarafından imzalandığını görmeleri oldukça önemli. Onların fikir ve düşünce dünyalarını açacağını ve derslerdeki başarı oranlarının artmasına vesile olacağını düşünüyorum. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen başta Kültür ve Sanat Derneği yönetimine, öğretmen ve yazar Nadide Utku’ya, ve kitaplara sponsor olarak ilçemiz eğitimine katkı sağlayan Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü´ne teşekkür ediyorum” dedi. Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Alattin Üçok ise, “Biz Organize Sanayi Bölgesi olarak eğitime çok önem veriyoruz. Elimizden geldiğince bu değerli çalışmalara destek verip öğrencilerimizin daha çok kitapla buluşmasını sağlıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 21.11.2017 Saat: 11:17 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


radyo dinle mustafakemalpaşa haber