Altyapıda dönüşüm zamanı Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Altyapıda dönüşüm zamanı

Altyapıda dönüşüm zamanı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde bir ayını tamamlayan Alinur Aktaş, yeni yol haritasını belirlediği bölge gezileri kapsamında Mustafakemalpaşa’yı ziyaret etti.
Belediye Başkanı Sadi Kurtulan tarafından karşılanan Başkan Aktaş, Kaymakam Mustafa Masatlı,
AK Parti Başkanı Sadettin Akkoyunlu ve belediye bürokratlarının da katıldığı toplantıda, Mustafakemalpaşa’nın 40 yıldır çözümsüz kalan altyapısı için 250 milyonluk kredi müjdesi verdi.
Belediye Meclis Salonu’ndaki toplantının ardından açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, imkanlar dâhilinde Mustafakemalpaşa’daki yaşam kalitesini daha da yükseğe çıkarmak için gereken tüm çalışmaların yapılacağını söyledi. ‘Sonuç odaklı hizmet vereceğiz’ Başkan Aktaş; “ Mustafakemalpaşa’da sıcak bir ilgiyle karşılandık. Her iki belediyenin bürokratları ile birlikte bir değerlendirme toplantısı yaparak, geline noktaları, tamamlanan yatırımları ve 16 aylık sürede yapılması gerekenler hakkında istişarede bulunduk. Daha önce sorun olan noktalar bize aktarıldı. Özellikle altyapı konusunda vatandaşa yansıyan sorunlar var. Kırsal mahallerimizden de ulaşım sıkıntıları konusunda istekler var. Otobüs ve minibüs tahsislerimiz olacak. Bunların bertaraf edilmesi için sıkı bir diyalog içinde olacağız. Bugün bir yol haritası belirledik. İnsanın olduğu her yerde aksaklılar olabilir. Daha sonra bunların denetimi için tekrar bir araya geleceğiz. Biz, sonuç odaklı hizmet vereceğiz. Bir şeyi not aldık mı bunu yerine getirmeliyiz. Çünkü bu milletin umududur AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan. Onun yol arkadaşları olarak bize yakışanda bu noktadaki eksikleri gidermektir ” dedi. ‘Altyapıyı sorunsuz çözeceğiz’ İçme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının sil baştan yenileceğini belirten Başkan Alinur Aktaş; “ Mustafakemalpaşa, Karacabey ve İnegöl’ü ilgilendiren Avrupa Yatırım Bankası ile ilgili kredimiz halloldu. Ocak ayında imzalıyoruz. 250 milyonluk bir maliyetle müthiş bir altyapı yatırımı başlayacak. Bunu yaparken asla şehrin altını üstüne getirmeyeceğiz. Etaplar halinde kademeli olarak bu işleri yapacağız. 10-15 kırsal mahalleyi ilgilendiren su depoları da takibimizdedir. Yoluyla, suyuyla, parklarıyla, sosyal yaşam alanlarıyla sorunsuz bir Mustafakemalpaşa hepimizin hayalidir. Bu sürece destek verebilirsek ne mutlu bizlere. İmkânlar sonuna kadar zorlanacaktır. Belediye Başkanımız bizim sevdiğimiz abimizdir. Yıllara dayanan bir hukukumuz var. Koordinasyonlu bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz ” dedi.   ‘Altyapı önceliğimiz’ Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise yüzölçümü itibariyle Bursa’nın en büyük bölgesi olan Mustafakemalpaşa’da 131 mahalle bulunduğunu ve tüm bu mahallelere hizmet götürmenin gayreti içinde olduklarını söyledi.
Başkan Kurtulan; “ Bizim yaşımızdan büyük buranın sorunları var. Bunları çözmemiz gerekiyor. Özellikle 40 yıldır süren altyapı sorunu bunların başında geliyor. Başkanımız müjdeyi verdi. Bizim şikâyet etmeye hakkımız yok. Önemli projeleri gerçekleştirmek ve problemleri çözmek zorundayız. Ben hem ziyaretleri hem de bugüne kadar verdikleri ve bundan sonra verecekleri destekler nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum ” dedi.
Büyükşehir heyeti daha sonra sosyal yaşam alanı olarak projelendirilen Kule Restoran ile yapımı hızla devam den Gençlik Merkezi’nde yerinde incelemeler yaparak görüş alış verişinde bulundu.
http://www.dostmedya.com/haber/505460957.jpg http://www.dostmedya.com/haber/715632627.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 09.12.2017 Saat: 15:50 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


performans kremi,cialis satın al,cialis fiyatı radyo dinle mustafakemalpaşa haber son dakika haber aylak bakkal