Hayvan üreticilere milyonluk tesis Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Hayvan üreticilere milyonluk tesis

Hayvan üreticilere milyonluk tesis

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Güney Marmara’nın en büyük et entegre yatırımlarından biri olan Etçii Gıda A.Ş.’nin Top Söğüt Mevkii’nde yapımı hızla devam eden tesislerinde incelemelerde bulundu.
20 yıldır kırmızı et sektöründe faaliyet gösteren Etçii Gıda, yıllık 40 bin büyükbaş ve 270 bin küçükbaş hayvan kesim kapasiteli modern et entegre tesisini Mustafakemalpaşa'ya kazandırıyor.
Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, belediye meclis üyeleri ile birlikte Etçii Gıda A.Ş. Başkanı M. Emin Arslan’ı ziyaret ederek, 40 bin m2 alan üzerinde kurulan tesislerde incelemelerde bulundu. 15 milyonluk yatırım Avrupa Birliği standartlarına uygun son teknolojiyle donatılan 15 milyon TL’lik tesisleri gezen heyete bilgiler veren Emin Arslan, coğrafi konum itibariyle tarım ve hayvancılığa en uygun bölge olarak Mustafakemalpaşa’yı seçtiklerini ve yatırımı burada yapma kararı aldıklarını söyledi.
Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ın bu konuda kendilerine cesaret veren gayretlerine teşekkür eden Arslan; “ Türkiye’de et ihraç eden firmalardan biriyiz. 2018 yılı ile birlikte yıllık 400 milyon TL’lik bir ciro hedefiyle Mustafakemalpaşa’da üretime başlayacağız. İlk etapta 80, sonrasında ise 250 kişilik bir istihdam oluşturmak amacındayız. Yüksek katma değerli ve son sistemli bir tesis olacak. Et kültürünü ve hayvancılığı geliştirmek istiyoruz. Biz firma olarak hayvancılık yapmayacağız. Hayvancılığı ve yetiştiriciliği firmamız kontrolünde sözleşmeli besicilik modeli ile alım garantisini verip, bölgedeki çiftçilerimize yaptıracağız. Kuracağımız bu sistem hiç kimsenin kaybetmediği ve herkesin kazandığı bir yapı olacak” dedi. ‘Üreticimiz kazanacak’ Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise Mustafakemalpaşa'nın hayvancılık ve et potansiyelinin son dönemde çeşitli firmalar tarafından fark edildiğini, üretim ve istihdama dönük her yatırımı desteklediklerini söyledi.
Mustafakemalpaşa’da tarımsal hayvancılığın gelişme içinde olduğunu kaydeden Başkan Kurtulan; “ Üretim her şeyin başında geliyor. Üretim oldukça, istihdam ve ekonomide canlı olacaktır. Gerçekten de bu tesis AB standartlarında, her şeyi en ince ayrıntısına kadar planlanmış bir şekilde yapılıyor. Mustafakemalpaşa’da kim hayvan üretiyorsa müşterisi burada olacak. Ekmeğimizi birlikte büyütmek istiyorsak bu tür yatırımlara kapılarımızı açmaya devam etmeliyiz. Belediye olarak, meclis üyelerimizle birlikte öncülük ettiğimiz bu yatırımdan dolayı memnunuz. Bölge çiftçimizin kazancına olacak tüm çalışmaları el birliği ile hayata geçireceğiz ” dedi.
http://www.dostmedya.com/haber/1187273406.jpg http://www.dostmedya.com/haber/616347447.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 12.12.2017 Saat: 10:57 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


radyo dinle mustafakemalpaşa haber