Uğur Böcekleri, sosyal yaşama değer katıyor Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Uğur Böcekleri, sosyal yaşama değer katıyor

Uğur Böcekleri, sosyal yaşama değer katıyor

Mustafakemalpaşa Belediyesi Uğur Böceği Kültür Merkezi kursiyerleri, düzenledikleri etkinliklerle ‘Yerli Malı Haftası’nı kutladı.
Her yaştan vatandaşa sekiz yıldır süren programlı kurslarıyla mesleki ve teknik beceriler kazandırarak sosyal yaşama değer katan Uğur Böceği Kültür Merkezi, yerli mallarının kullanımını yaygınlaştırmak ve toplumda tüketici bilincini arttırmak amacıyla gelenekselleştirdiği yerli malı etkinliğini bu yılda tüm şubelerde gerçekleştirdi.
Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Başkan Yardımcısı Mustafa Eren, belediye meclis üyeleri, daire müdürleri birlikte mahalle muhtarları, merkez kursiyerleri ve eğitimcilerin katıldığı etkinlikte, Uğur Böceği kursiyerlerinin hazırladığı Türk mutfağının eşsiz ve çeşitli ürünleri davetlilere ikram edildi.
Yerli Malı Haftası’na gösterdikleri duyarlılıktan dolayı Uğur Böceği Kültür Merkezi’ne teşekkür eden Başkan Sadi Kurtulan, üretimi esas alan her girişime sahip çıkılması gerektiğini söyledi. 'Hayat boyu öğrenme' Uğur Böceği Kültür Merkezi'nin komşuluk ilişkilerini güçlendiren ve paylaşmayı ilke edinen bir anlayışla çıktığı yolda 7'den 70'e her vatandaşa ulaştığını belirten Başkan Kurtulan; " Birlikte çalışma ve üretmenin Mustafakemalpaşa’daki adresi olan bu eğitim yuvalarının asıl sahibi Mustafakemalpaşalılardır. Kursiyerlerimizin geçtiğimiz sekiz yılda gösterdikleri ilgi bunun en güzel kanıtıdır. 12 bine yakın kursiyerimiz bu merkezlerde çok farklı alanlarda eğitim gördü. Kadınlarımızın kurslara yönelik ilgisinden de ayrıca mutluyuz.
Uğur Böceği Kültür Merkezi, hayat boyu öğrenme sürecinin tamamlayıcı bir unsuru olarak Mustafakemalpaşa'da kapsayıcı ve başarılı çalışmalara imza atmaya devam edecek" dedi. 'Verimli bir yıl bizi bekliyor' Mustafakemalpaşa Belediyesi'nin yürüttüğü projeler hakkında kursiyerleri bilgilendiren Belediye Başkanı Sadi Kurtulan; " Gençlerimiz, kültürel ve sportif faaliyetlerini artık daha modern bir tesiste yapacak. Bu kapsamda, Gençlik Merkezi Sosyal Yaşam ve Spor Tesisleri'nin inşaatında uzun bir yol aldık. Bununla birlikte ulaşımı rahatlatacak olan 3. Köprü'nün ayakları dikildi. Kirmasti Deresi'ni tüm yönleriyle sosyal yaşamın içine katmak istiyoruz. Dere boyunun düzenlenmesi çalışmalarına yönelik DSİ'nin önümüzdeki günlerde bir ihalesi olacak. Yeni bir terminal içinde çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. İnsanlarımızın ürettikleriyle geçimlerini sağlamlarını hedefliyoruz. Bu konuda her gün daha iyi işler yapmanın gayreti içindeyiz. Mustafakemalpaşa, tarım ve hayvancılık alanındaki gelişim ivmesini yeni yılda da sürdürecek. Üç yeni et entegre tesisinin yapımına öncülük ederek bu yatırımları bölgemize kazandırdık. Yalıntaş'ta yeni hayvan pazarımızın imalatı Şubat sonuna kadar tamamlanacak. Süt ürünlerinin daha iyi değerlendirilmesi amacıyla da girişimcilerimizle temas halindeyiz. Kırsal mahallelerimize süt toplama merkezlerini kurmaya devam edeceğiz. Yıl içerisinde OSB'ye bin kişilik istihdam sağlayacak olan büyük bir fabrikanın temelini atacağız. 2018 yılı Mustafakemalpaşa için her alanda verimli bir dönem olacak" dedi.
Başkan Sadi Kurtulan etkinlikte, kursiyerle sohbet ederek yürütülen çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.
http://www.dostmedya.com/haber/1653791583.jpg http://www.dostmedya.com/haber/1729531453.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 11.01.2018 Saat: 10:23 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


performans kremi,cialis satın al,cialis fiyatı radyo dinle mustafakemalpaşa haber son dakika haber aylak bakkal