‘Siyanürle Altın Aranmasına Karşıyız’ Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

‘Siyanürle Altın Aranmasına Karşıyız’

İYİ Parti İlçe Başkanı İhsan Keçeci, yönetim kurulu adına bir açıklama göndererek, Siyanürle Altın aranmasına karşı olduklarını açıkladı.

Mustafakemalpaşa’nın geleceği konusunda net olmalıyız.’ Başlıklı açıklamada şu ifadelere yer verildi. Geçtiğimiz haftalarda Kömürcükadı – Şapçı – Akarca ( Tümbüldek turizm bölgesi ) – Bahariye’de siyanürle altın arama faaliyetlerinin çevresel felaketlere yol açacağı, ilçemizin içme suyu havzası ve ormanlık arazinin yok olacağı konusundaki basın açıklamalarım yerel gazetelerde ve sosyal medyada yer almıştı.
Hatta bu basın açıklamalarında Büyükşehir Belediye Başkanını da sarfettiği bir cümle yüzünden eleştirmiştim.
Hafızaları tazelemek gerekirse ; Bursa Büyükşehir belediyesi meclis toplantısında siyanürle altın arama faaliyetlerinin Tümbüldek kaplıca turizm bölgesinin ve orada bulunan büyük ölçekli orman arazisinin yok olacağı ve çevresel felaketle sonuçlanacağı dile getirildiğinde Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş –Ne yapalım o zaman Oylat’a gelsinler diyerek ilçemizi küçümseyici ve önemsemediğini gösteren bir cümle kullanmıştı. Bizde doğal olarak İyi Parti Başkanlığı ve teşkilatı olarak tepki göstermiştik. Bu durum da basın açıklamamda yer almıştı.
Geçen hafta bu konuda Ak parti ilçe başkanından da bir basın açıklaması yerel gazetelerde yer aldı. Büyükşehir belediye başkanının –Ne yapalım o zaman Oylat’a gelsinler sözüne karşılık; Ak parti ilçe başkanının –Tümbüldek’te, Oylat’ta bizim, sözü bizim için önemli bir gelişme. Kendisini taktir ve tebrik ediyorum. Ayrıca ilçemiz Mustafakemalpaşa konusunda aynı hassasiyette olmamız olağan bir durum. Fakat siyanürle altın arama faaliyetleri konusunda ne yönde bir tavır sergileyeceklerinin de merak etmiyor değiliz, ve kamuoyu ile neler paylaştıklarını gerçekten merak ediyoruz. Aslında siyasette net olma taraftarı isek direk bu konuda yani siyanürle altın aranması konusunda fikir beyan etmeliyiz düşüncesindeyiz.
Anayasamızın 56. maddesinde ‘ çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak, çevre kirlenmesini önlemek devletin ve vatandaşın görevidir…’ denilmektedir. Bizler vatandaşlık ödevimizi yerine getiriyoruz. Siyanürle altın arama faaliyetleri ve bu madenin işletilmesi sağlığımıza ve çevremize doğrudan veya dolaylı olarak olumsuz etkiler yapacaktır. Zira doğası temiz, suyu temiz ve ormanı çok olan bir bölge yaşanabilir bir şehir, bir yer olarak adlandırılmaktadır. Mustafakemalpaşa bizlerin ve bizden sonra gelenlerin yani çocuklarımızın gelişmesi büyümesi beslenmesi için köyüyle kentiyle temiz bir yer olmalıdır. Bizler İyi Parti ilçe başkanlığı ve teşkilatı olarak siyanürle altın arama faaliyetlerine karşıyız. Ak parti ilçe başkanından da bu konuda bir açıklama bekliyoruz.
Ayrıca Mustafakemalpaşa da doğan veya Mustafakemalpaşa da doyan vatandaşlarımızdan ricamız siyanürle altın aranması konusunu araştırmalarıdır. Altın çıkarıldığı bölgeye bir getiri bırakmayan sadece yabancı şirketleri ve Türkiye’deki taşeronlarını zengin eden bir madendir. Kısacası ekonomik getiri yabancının olur pisliği ve çevresel kirliliği sana, bana, bizlere kalır.
http://www.dostmedya.com/haber/2117572380.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 30.01.2018 Saat: 17:58 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 1


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


radyo dinle mustafakemalpaşa haber